Statistika: keskmise palga kasv hoiab koduostjate ostujõudu

Tõnu ToomparkEesti keskmine netopalk oli statistikaameti andmetel 2017 I kvartalis 932 eurot. Aastatagusest ajast oli see 5,7% kõrgemal.

Tallinna keskmine netopalk ületas samal ajal 1000 euro piiri ja oli 1054 eurot kuus. Pealinna palgatõus oli Eesti keskmisest pisut allpool ja jäi 5,4% juurde.

Hoogsalt kasvavad sissetulekud kõrge tööhõive kontekstis on selge tegur, mis hoiab kinnisvaraturu ahjus kuuma tuld. Kerkivad sissetulekud suurendavad ühest küljest inimeste laenuvõimekust, teisalt toovad laenuturule juurde uusi inimesi, kelle sissetulek varasemalt kodulaenu peale mõelda ei lubanud.

Samuti suurendavad kerkivad palgad koduostjate ostujõudu ehk parandavad teoreetilist ruutmeetrihinna-palga suhte näitajat.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC