Statistika: kodumajapidamiste laenud finantseeritakse kohalike hoiustega

Tõnu Toompark2018. aasta lõpu seisuga oli Eesti Panga andmetel Eesti kodumajapidamiste hoiuste jääk 8,3 ja laenude jääk 8,8 miljardit eurot.

Seega oli Eestis tegutsevatel pankadel võimalik finantseerida Eesti kodumajapidamiste laenuvajadusest 94% kohalike hoiuste arvelt.

2018. aasta lõpu 94% on selle näitaja viimaste aastate kõrgeim tase. Näiteks 2013. a lõpus oli vastav näitaja 76%. 2007. aastal tuli aga pool kodumajapidamistele antud laenude rahast väljaspoolt sisse tuua.

Täna oleme tervislikul tasemel, kus Eesti turul laenu andmiseks ei pea raha väljast sisse tooma. See annab kohalikule pangandussüsteemile teatava stabiilsuse. omakorda võiks anda kindlust raskemate turuolukordadega toimetulemiseks.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

6 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine