Statistika: kõige kõrgem ruutmeetrihind on korteritel suurusega üle 70 ruutmeetri

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel oli 2021 I kv Tallinna korteritehingute keskmine hind 2243 €/m². Korteritehingute keskmine hind tõusis esmakordselt üle märgilise 2000-eurose ruutmeetrihinna piiri 2019 IV kvartalis. Kõige kallima ruutmeetrihinnaga 2460 €/m² tehti tehinguid korteritega pindalaga 70 m² ja enam.

Tavapäraselt ollakse harjunud, et kõige kallima ruutmeetrihinnaga korterid on väikekorterid, kus Tallinnas võivad tehingute hinnad küündida üsna hõlpsalt 3-4000 euroni kui mitte kõrgemale. Väikeste ehk kuni 30 m² korterite keskmine tehinguhind oli 2021 I kvartalis 2330 €/m² ehk üle Tallinna keskmise.

Üle Tallinna keskmise on ka suuremate korterite ruutmeetrihind. Suurte korterite hind on kõrge põhjusel, et tegemist on valdavalt uuemate ja seega kvaliteetsemate-kallimate korteritega. Vanu suuri kortereid on vähe, sest Tallinna enamus elamufondist on pärit nõukogudeaegsest massehitusest ja neis hoonetes liiga palju 4- või enamatoalisi kortereid ei ole.

Suurusega 30-70 m² korterite tehinguhinnad on 2127-2198 €/m² ehk üsna kitsas vahemikus.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

82 − = 81

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!