Statistika: korteritehingute arv on erinevates segmentides vähenenud ühtlaselt

Tõnu Toompark

01.2023 tehti maa-ameti andmetel Tallinnas 452 korteritehingut. Aasta varasemaga võrreldes on tehingute arv vähenenud kolmandiku võrra. 01.2022 tehti Tallinnas 710 korteritehingut.

Korteriturul on pöördelised ajad. Majanduslangus, nõrk tarbijakindlus ja märkimisväärselt kallinenud finantseerimise kulu on korterituru tehingute arvu oluliselt kokku tõmmanud.

Võiks arvata, et üürituru suure pakkumiste arvu juures ja languses oleva üürihinna tingimustest kaovad korterituru ostupoolelt üüriinvestorid. Üüriinvestorite tavapärane ostueelistus on olnud pigem väiksemad ehk ühe- ja kahetoalised korterid.

2023. a alguses ei paista korterituru statistikast välja, et korteritehingute struktuur ehk jagunemine suuremate ja väiksemate korterite vahel oleks olululiselt kuhugi poole kaldunud. Ei saa öelda, et tehinguid tehtaks suuremate või väiksemate korteritega varasemast oluliselt suuremas või väiksemas proportsioonis.

Nii võib öelda, et majanduse suur pilt on siiani korterituru korterite suurusest vähtuvatele segmentidele mõjunud üsna sarnaselt.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal