Statistika: väikeste korterite tehingute arvu osakaal suureneb

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel tehti Tallinnas 2021 II kvartalis 2706 korteritehingut. Tehingus olnud orteri keskmine pindala oli 55,3 m². See on eelmise aasta näitajast 6,6% väiksem, mis keskmine tehingus olnud korter oli pindalaga 59,2 m².

Korterituru kõige enam kaubeldud objekt on 2- või 3-toaline korter. Sellise toalisusega kortereid on elamufondis kõige rohkem. Samuti on väiksemad korterid madalama absoluuthinnaga ehk korteriostjate (koduostjate või üüriinvestorite) jaoks on nende kättesaadavus kõige parem.

2021 I ja II kvartalis on väiksemate ehk kuni 55 m² korterite osakaal tehingutes mõnevõrra suurenenud. Vastavalt on suuremate korterite osakaal tehingutes pisut vähenenud.

Väikeste korterite tehingute osakaalu suurenemise tagamaa on väga aktiivne korteriturg. Lisaks on 2021 I ja II kvartalis oluliselt suurenenud vanemate, eriti nõukogudeaegsete korterite tehignud. Nende korterite näol on enamasti tegemist väiksema pindalaga korteritega.

Suuruse lõikes liiguvad erineva suurusega korterite hinnad üsna paralleelselt. Võib öelda, et korteri pindala liiga palju korteri ruutmeetrihinda ei mõjuta.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine