Statistika: korteritehingutest vähenes kõige enam väikekorterite tehingute arv

Tõnu Toompark2020 II kvartalis tehti Eestis maa-ameti andmetel 4007 korteritehingut. Lähtudes korteri suurustest (ja maa-ameti korteirte suuruste klassidest) moodustavad tehingutest suurima osa ehk 41-55 m² suurused korterid. Nendega tehti 2020 II kvartalis 1152 tehingut ehk 28% tehingute kogumahust.

Väikseim tehingute maht on korteritega kuni 30 m². Nendega tehti 2020 II kvartalis kogu Eestis 310 tehingut ehk 7,7% tehingute kogumahust. Siin väärib tähelepanu, et väikekorterite tehingute arv on enam kokku tõmbunud kui suurematel korteritel. Kuni 30 m² korteritega tehti 2020 II kvartalis tehinguid 38% vähem kui aasta tagasi. Kogu tehingute arv vähenes 32%.

Kõige väiksem oli tehingute arvu vähenemine võrreldes aastataguse ajaga korteritel, mille suurus on 55-70 m². Eeldada võib, et suur osa neist korteritest on kolmetoalised. Selliste korteritega tehti 2020 II kvartalis 913 tehingut ehk 26% vähem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Lisaks väärib tähelepanu ja märkimist asjaolu, et 2008. a lõpus, kui Eesti oli juba sügavas kinnisvara- ja majanduskriisis, olid turul analoogsed trendid. See tähendab, et väikekorterite tehingute arv vähenes rohkem, kui suurematel korteritel.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 7 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!