Statistika: Tallinnas tehti mais 531 korteritehingut

Tõnu ToomparkMai kuus 2020. a tehti Tallinnas maa-ameti andmetel 531 korteritehingut. Aastataguse ajaga võrreldes vähenes tehingute arv 36%. Tehingute arvu langus on väiksem kui aprillis. Aprilli tehingute arv oli eelmisest aastast 43% allpool.

Tallinna tehingute arv 531 on oluliselt madalam võrreldes eelmise või üle-eelmise aastaga. Tehingute arvu ajalooline keskmine (kuu keskmine tehingute arv alates 2008. a) on 643. Võrreldes selle näitajaga ei olegi käesoleva aasta aprilli-mai tehingute arv väga traagiline näitaja. Korteritehingute maikuine keskmine hind oli 2125 €/m² ehk eelmises

t aastast 9% enam. Hinnatõus koroona-kriisile vaatamata annab märku, et tehingute kogumis on suurenenud uute korterite tehingute arv. Vaadates korteritehingute hindu vanuse lõikes näeme siiski tagasihoidlikku hinnalangust enamuses korterite vanusegruppides.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC