Statistika: laenukoormus hakkab kasvama

Tõnu Toompark2017 III kvartalis püsis Eesti eraisikulaenude ja sisemajanduse kogutoodangu (SKT) suhe jätkuvalt 36% peal ehk samas, kus ka kvartal varem. Seega võiks öelda, et eraisikute laenukoormus püsib samal tasemel.

Eraisikute laenukoormus sisemajanduse kogutoodangu suhtes on enam-vähem samal 35 ja 37% tasemel püsinud nüüdseks juba üle nelja aasta ja seda vaatamata asjaolule, et eraisikulaenude jääk ehk tagasimaksmisel olevate laenude taht on kiirenevas tempos kasvanud. Suhtelise laenukoormuse tõusust on meid siiani tagasi hoidnud samuti kiirenenud SKT tõus.

Uute laenude väljastamine on aktiivse kinnisvaraturu tõttu kvartal kvartali järel selle kümnendi rekordeid löömas. Sisemajanduse kogutoodangule prognoositakse 2017. a tavatult suurte tõusunumbrite järel mõningat rahunemist. See tähendab, et alanud 2018. aastal võime näha eraisikute laenukoormuse mõningat tõusu.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

82 − = 78

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!