Statistika: suuremate korterite tehingute osakaal väheneb

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel jäi kogu Eesti ja kitsamalt Tallinna korteritehingute arv 2022 I kvartalis aastatagusele mõnevõrra alla. Tallinna tehingute arv 2301 oli eelmisest aastast 10% vähem. Eesti korteritehingute tänavune arv 5980 oli aastatagusest 2% allpool.

Tehingus olevate korterite suuruse alusel liiga kiireid muutusi aset ei leia. Siiski paistab nii Eesti kui Tallinna statistikast välja, et väiksemate korterite osakaal tehingute koguarvus on alates 2019. aastast ehk koroona-eelsest ajast alates vaikselt, kuid kindlalt suurenenud.

See statistikapõhine tõdemus läheb vastuollu 2020. a koroona-aastal levinud populaarse narratiiviga, et inimestel on kaugtöö tõttu vaja lisatuba ning oluliselt on suurenenud suuremate korterite nõudlus. Tõde on, et suuremate korterite nõudlus tõepoolest suurenes, kuid veelgi enam suurenes väiksemate korterite nõudlus.

Enamik koduostjatest teeb kinnisvaraostu eelarve piir peal. See tähendab, et kodukontori jaoks lisatoa ostmine käib enamikule koduostjatele üle jõu. Nii tehakse enamik kodustest online-koosolekutest kontoritoa aseme jätkuvalt voodiotsal või söögilaua taga istudes.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC