Statistika: erineva suurusega korterite tehingute proportsioonid püsivad paigal

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti 2021 I kvartalis Tallinnas 2557 korteritehingut. Üsna tavapäraselt moodustavad korteritehingutest suurema enamuse väiksed korterid. Nii moodustavad korteritehingud korteritega, kus on kuni 55 ruutmeetrit, tehingute koguarvust 57%. Need võiksid valdavalt olla 1- ja 2-toalised korterid.

23% tehingutest on korteritega pindalaga 55-70 m² ehk tehingud valdavalt 3-toaliste korteritega. 21% tehingutest on suurema pindalaga korteritega. Nende korterite hulka lähevad ka enamus paarismajade ja ridaelamute kortereid.

Aastate jooksul, sh eelmisel 2020. aastal, mil turgu mõjutas koroona, ei ole tehingute jagunemine erineva pindalaga korterite vahel oluliselt muutunud. 2018. aastal suurenes pisut suuremate korteritega tehtavate tehingute osakaal.

2019. ja 2020. a on tehingute proportsioonid püsinud enam-vähem paigal. See tähendab, et majanduskeskkond (sh koroona mõjud) on puudutanud erineva suurusega korterite ostjaid-müüjaid suhteliselt sarnasel määral.

Lisaks ei saa statistikapõhiselt öelda, et turg oleks 2020.-2021. a jooksul kaldunud enam suuremate või väiksemate korterite suunas. Kui, siis näitab trend, et suuremate (st üle 70 m²) korterite tehingute osakaal on marginaalselt vähenenud.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC