Statistika: Tallinna elanike vähenemine mõjutab eelkõige üüriturgu

Tõnu Toompark

01.06.2021 seisuga oli Tallinna linna andmetel Tallinna elanike arv 444 556 inimest. Aastataguse ajaga võrreldes on Tallinna elanike arv vähenenud 468 inimese võrra. Võrreldes 2021. a algusega on Tallinnas 1132 inimest vähem.

Veel koroona-eelsetel aastatel ehk kuni aastani 2019 oli Tallinna elanike arv püsivas tõusus. Tallinnasse lisandus aastaga keskmiselt 3-4000 inimest. (2019. a korrastati elanikeregistrit, mis tõi kaasa registreeritud elanike arvu vähenemise.)

Veel 2020. a esimese kolme kvartali jooksul Tallinna elanike arv kasvas. Alates oktoobrist 2020. a asus elanike arv vähenema.

Elamispindade turu vaatest tähendab Tallinna elanike arvu vähenemine ühest küljest, et langes ära varasem elamispindade nõudlust oluliselt toetanud tegur. Teisalt tähendab vähenev elanike arv vakantsete elamispindade arvu suurenemist.

Neid trende on olnud selgelt näha eriti üüriturul, kus pakkumine on olnud kõrge ja hinnad all. Loota võiks, et majanduskasvu jätkudes ja ettevõtete avamise tulemusena suureneb Tallinna töökohtade arv. Need tegurid võiksid 2021. a lõpuks elanike arvu vähenemisele piduri peale panna ja selle äkki isegi kasvule pöörata. Tallinna elanike arv

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

91 − = 84

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC