Statistika: Tallinna keskmise valminud eluruumi pindala oli 2021. a 70 m²

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel valmis 2021. a Tallinnas 3061 eluruumi kogupindalaga 214 000 m². Keskmise valminud eluruumi pindala oli 2021. a 70 m².

Tallina linnas moodustavad enamuse valminud eluruumidest korterelamud. Seetõttu on keskmise kasutusloa saanud ehk valminud eluruumi pindala sedavõrd väike.

Viimaste aastate jooksul ei ole tavapärasemate ehk 1- kuni 4-toaliste valminud eluruumide pindala liiga palju muutunud. Sama toalisusega korterit oluliselt suuremaks tehes muutuks korter kallimaks ja seeläbi väheneks konkurentsivõimelisus ostjate seas. Väiksemaks kortereid liiga palju ka optimeerida ei saa.

Suuremate ehk 7- ja 8-toaliste korterite pindalad on aastate jooksul märkimisväärselt palju muutunud. Samas peab tõdema, et viimase 5 aasta jooksul on ühes aastas valminud keskmiselt 10 seitsmetoalist eluruumi ja 6 eluruumi, kus on 8 tuba. Sedavõrd väike turu maht ei anna usaldusväärset võimalust trendide analüüsimiseks.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?