Statistika: Tallinna korteritehingute arv on vähenenud rohkem kui tehingute rahaline käive

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti 2020 III kvartalis Tallinnas 2141 korteritehingut kogukäibega 254 miljonit eurot. Aastataguse ajaga võrreldes vähenes tehingute arv 12,1% ja käive 4,6%. Kvartal varem ehk 2020 II kvartalis oli tehingute arvu aastane muutus -33% ja tehingute rahalisel käibel -22,3%.

Olukord, kus tehingute proportsionaalne vähenemine on suurem kui tehingute käibel näitab, et tänavused tehingud on kallimad kui aasta varem. Kallinemine ei ole niivõrd tingitud kinnisvara kallinemisest. Kallinemise põhjus on asjaolu, et tänavu on proportsionaalselt rohkem tehtud tehinguid uute korteritega.

Teisisõnu on tehingute vähenemine olnud tingitud eelkõige sellest, et odavamate korterite tehingud on ära jäänud. Kallimad tehingud on juba aasta alguses või veelgi varem kokku lepitud ja nende asjaõiguslikku vormistamist ei ole ära jäetud.

Odavamate-vanemate korterite tehingute ärajäämine seletab ka müsteeriumit, kuidas saab koroonale vaatamata kinnisvara kallineda ehk miks ületab 2020 III kvartali korteritehingute keskmine hind 2077 €/m² aastatagust 5,8% võrra.

Tallinna korteritehingute arv ja käive

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC