Statistika: Tallinna pakkumisel olevate uute korterite kogumaksumus on 600 miljonit eurot

Tõnu Toompark

Tallinna pakkumisel olevate uute korterite rahaline summaarne väärtus hinnakirjajärgsete hindade alusel on ligikaudu 600 miljonit eurot. Viimastel kuudel on pakkumiste rahaline maht jäänud enam-vähem samasse paika pidama.

Aasta tagasi jaanuaris oli uute korterite rahaline maht ligi kaks korda väiksem ehk ~350 miljonit eurot. Mäletatavasti oli toona uute korterite turgu valitsemas pakkumiste puudujääk. Samuti on 2023. a jaanuari uute korterite keskmine pakkumiste hind 18% aastatagusest kõrgemal.

2023. a on arendajad uute projektide müüki toomisel ettevaatlikud. Seda põhjustel, et olemasolevate projektide müük on üsna närb. Nii jäävad uute projektide müüki toomised ootama selle järele, mil varasemad juba müügisolevad etapid või projektid oma müügiga kuhugi maani jõuavad.

Tallinn: Uute korterite pakkumiste maht, € (3 kuu keskmine)

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?