Statistika: Vaid 5% eluruumidest valmis väljaspool Harju, Tartu ja Pärnu maakonda

Tõnu Toompark2019 III väljastati Eestis ehitusluba 2512 eluruumile. Kasutusloa sai samal ajal 2158 eluruumi.

Ehitusloa saanud eluruumidest 1732 ehk 69% asuvad Harju maakonnast. Tartu maakonna 467 ehitusloa saanud eluruumi moodustab ehitusloa saanud eluruumidest 19%. PÄrnumaa vastavad näitajad on 100 eluruumi ja 4%. Ülejäänud Eesti maakondade ehituslubade arv oli kokku 213 ehk ainult 8% kogumahust.

Kasutuslubade ehk eluruumide valmimise poole pealt vaadatuna on kontsentreerumine kolme maakonda veelgi suurem. Vaid 5% ehk 101 eluruumi 2019 III kvartalis valminud eluruumidest asuvad väljaspool Harju, Tartu ja Pärnu maakonda.

Eluruumide ehituslubade ja kasutuslubade suurematesse tõmbekeskustesse ja nende ümbrusesse koondumise taga on nende piirkondade kõrgem töökohtade arv ja kõrgem palgatase. Samuti asjaolu, et vaid suuremates tõmbekeskustes on elamispindade ehitamine majanduslikult tasuv, kus kinnisvara turuväärtus ületab ehitushinda.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 6 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!