Tallinn taotleb rohealade munitsipaliseerimist

Tallinna linnavalitsus ei nõustunud Põdra tn 53 maa riigi maareservi jätmisega ning taotleb ligi kahe hektari suuruse kinnistu rohealana säilitamiseks munitsipaalomandisse.

Linnavalitsus teeb keskkonnaministeeriumile ettepaneku anda nõusolek selle maa munitsipaalomandisse andmiseks. Tallinna üldplaneering näeb ette nimetatud maa-ala rohealana säilitamise.

Nõmme linnaosas asuva Põdra tn 53 kinnisu pindala on 1,96 ha, maakasutuse sihtotstarve 20% elamumaa ja 80% maatulundusmaa.

“Linn ja riik on koostanud munitsipaliseerimisele kuuluvate rohealade, parkide ja puhkealadena säilitatavate maade nimekirja,” ütles abilinnapea Vladimir Maslov. “Nüüd oleme asunud seda plaani realiserima. Põdra 53 ongi üks selliseid näiteid.”

Eelmisel istungil otsustas linnavalitsus taotleda munitsipaalomandisse 21,5 ha suuruse metsamaa, sest Pillroo tn 1 ja Pilliroo tn 7 maatükk moodustab osa Tallinna metsamaast, mis on üldplaneeringus ette nähtud säilitada metsade, parkide ja looduslike haljasaladena.

Tallinna Linnavolikogu menetluses oleva Tallinna haljastuse arengukava kohaselt taotletakse munitsipaalomandisse kogu haljasmaaks kavandatud maa. Metsamaade linna omandisse taotlemise eesmärgiks on linnametsade säilitamine ja arendamine puhke- ja virgestusaladena.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal