Tallinnas on aastaga kasvanud üüripakkumiste arv

PealinnTallinna korterite üüripakkumiste arv on portaali kv.ee andmetel võrreldes aastataguse ajaga kasvanud 10%. Üks pakkumiste arvu suurenemise põhjus on üürituru rahunemine, üüripindade defitsiit hakkab vähenema.

Eelmisel 2013. aastal kestis üürituru tippaeg juuli lõpust kuni oktoobrini, mil tudengid ja ärihooaega alustavad ettevõtjad üürituru nõudlust jõudsalt kasvatasid. Tänavune tippnõudluse periood jäi märksa lühemaks, saades alguse augustis ja lõppedes juba septembris.

“Üürituru rahulikumate arengute taga on eelkõige üüriinvestorid, kes küll vähehaaval, kuid siiski pidevalt on üüriturule uusi pakkumisi juurde toonud. Samuti võime öelda, et üürilepingud venivad järjest pikemaks, st inimesed elavad samal üüripinnal järjest kauem, mis omakorda vähendab portaalis olevate kuulutuste arvu,” täpsustas Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige Tõnu Toompark Pealinnale.

Suurim aastane pakkumiste kasv oktoobris on Põhja-Tallinnas, 30%. Pakkumine on samas vähenenud Pirital (-16%) ja Nõmmel (-14%). Linnadest on pakkumine kasvanud enim Tartus (67%) ja Narvas (64%).

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

37 − = 30

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!