Täna sai nurgakivi Nõmme Gümnaasiumi spordihoone

TallinnTäna, 19. jaanuaril paigaldati nurgakivi Tallinna Nõmme Gümnaasiumi spordihoonele, kus lisaks kooliperele saavad sügisest kaasaegseid liikumisvõimalusi kasutada ka piirkonna inimesed.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi õppehoone kõrvale kooli kinnistule (aadressile Põllu 68) ehitatav A energiaklassiga spordihoone kerkib netopinnaga 1772,4 m2, selle kõrvale ka abihoone pinnaga 6 m2. Abihoone on mõeldud õuekoristusvahendite jmt hoidmiseks. Arhitektuuri ja sisearhitektuuri on loonud Raadius Arhitektid OÜ, hoone peaprojekteerija on AS Infragate Eesti. Spordihoone on kavandatud loodustoonides, mille tumerohelises välisilmes suur osa ehedal puidul.

Hoone keskossa on planeeritud avar, valgusküllane fuajee, ühel pool fuajeed suurem maht pallimängude saalile ja teisel pool väiksema mahuga osa, kus paikenvad kolm lisasaali, riietus- ja pesemis- ja abiruumid. Teisel korrusel on õpetajate töö- ja nõupidamisruumid. Projekti kogumaksumus on 3,69 miljonit eurot.

„Arvestades Nõmme miljööväärtuslikku piirkonda, on arhitekt väga toreda lahenduse leidnud,“ rääkis abilinnapea Eha Võrk. „Siin on männid ümberringi ja võib öelda, et oleme tegelikult metsas! Vanasti oligi ju siin mets, kuhu vana Glehn ehitama lubas hakata.“ Võrgu sõnul võiks valmiv hoone pakkuda spordivõimalusi teistelegi piirkonna elanikele.

„Loomulikult saavad lapsed edasi käia ka võimlas Nõmme gümnaasiumi põhikooli hoones,“ ütles Võrk. „See jääb kasutusse ja loodetavasti saame ka seal mõne aja pärast remonti teha!“

Tallinna Linnavaraamet sõlmis lepingu Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ehitamiseks Nordecon AS-ga. Ehitaja Kristo Tamm Nordeconist tunnistab, et hoone on rahva seas pikalt oodatud.

„Olen elanud nõmmel 13 aastat ja tean väga hästi, kui oluline see hoone koolilaste ja terve kogukonna jaoks on,“ rääkis Tamm. „Ka minu laps õpib Nõmme gümnaasiumis ja nii olen tänaste treeningutingimustega üsnagi kursis. Uuest hoonest on unistatuid väga pikalt! Vaadates selle hoone silmapaistvat arhitektuuri, võime öelda, et kui Nõmmel midagi tehakse, siis tehakse seda hästi!“

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Nõmmel lähiajal valmimas mitmeid spordiobjekte.

„Tean, kui ammu ja pikisilmi siia kooli kõrvale seda spordihoonet oodati,“ ütles abilinnapea. „Hiljuti avasime Nõmmel välispordiväljakud koos väliujulaga, lisaks hakkame Rahumäe kooli kõrvale rajama universaalset spordiväljakut, kus saab mängida jalgpalli, korvpalli jt mänge. Nõmme gümnaasiumi uus spordihoone saab valmib sügiseks.“

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus