Nõmme gümnaasiumi spordihoonelt võeti maha sarikapärg

TallinnEile, 1. juunil võttis linnavolikogu esimees koos teiste linna esindajatega AS-ilt vastu Tallinna Gümnaasiumi spordihoone (Põllu tn 68) sarikapärja ning tänas ehitajat seni tehtud töö eest.

Ehitustöödega alustas AS novembris 2020. Sarikapeoga tähistatakse tavakohaselt ehitise jõudmist maksimaalse kõrguseni, kust tuligi tööde tellija, Tallinna linna esindajatel pärg alla tuua. Koos linnavolikogu esimehe Tiit Terikuga võtsid sarikapärja vastu abilinnapead Eha Võrk ja Vadim Belobrovtsev, linnaosa vanem Grete Šillis ja Nõmme gümnaasiumi direktor Riho Uulma.

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul tähistab valmiva maja sarikatele kerkinud pärg üht olulist verstaposti ning annab märku, et ehitustööde lõpp pole enam kaugel. „Olen veendunud, et spordipisiku tekkimisel on oluline toetav keskkond. gümnaasiumi õpilaste jaoks on kaasaegsed sportimisvõimalused kooli juures seni täiesti puudunud. Seetõttu on uue spordihoone valmimine kindlasti nii kooli kui ka Nõmme kogukonna jaoks laiemalt märgiline sündmus, millest on kaua unistatud,“ ütles Terik.

linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et spordihoone rajamist on nii gümnaasiumipere kui ka kohalik kogukond oodanud juba pikalt. „Kaasaegne ja multifunktsionaalne spordihoone pakub rohkelt võimalusi, et saaksime tegeleda oma sportlike harrastustega. Nüüd sõltub juba meist, kuidas me tekitame noortes tunde, et spordihoones toimuv on nende elu üks loomulik osa. Siin on oluline roll just gümnaasiumil, kes saab maast-madalast kaasata õpilasi spordihoones tegutsevate treeningute ja hobiringide juurde – rääkimata kehalise kasvatuse tundidest, neid ei pea enam üle Nõmme erinevais spordisaalides läbi viima,“ rääkis Šillis. „Soovin, et see eripärane hoone Nõmme mändide all saaks meile kõigile omaseks, kuhu tullakse enesestmõistetavalt – on ju sportlik vorm meie tervise alustala.“

Uude spordihoonesse on projekteeritud suur spordisaal (21 x 36 x 11 m), mis sobib ka maakonna (Regional/Premier) tasemel võistluste korraldamiseks korvpallis, võrkpallis ja sulgpallis, samuti sobib saal saalijalgpalli, saalihoki ja teiste pallimängude harrastamiseks. Pallisaali kõrvale tuleb treeningala, kus on võimalik tegeleda kergejõustiku elementide ja jõutreeninguga. Ehitatakse jõusaal ning aeroobikasaal. Neist viimast saab teisaldatava seinaga kaheks jagada, mis annab võimaluse tegeleda samaaegselt näiteks rühmatreeningu ja lauatennisega. Treeningsaalide külastajatele on kavandatud kuus riietusruumi ja saun. Maja teisel korrusel asuvad töö- ja nõupidamisruumid õpetajatele. Koolivälisel ajal on spordihoone mõeldud kasutamiseks ka linnaelanikele.

Hoone projekteeris Infragate Eesti AS, seda ehitab AS ja omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve. Kvartali kõnniteed projekteeris Teedeprojekt OÜ, need ehitab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Spordihoone rajamise kogumaksumuseks on kavandatud 3,69 miljonit eurot. Hoone ehitus lõpeb tänavu septembris, millele järgneb sisustamine.

gümnaasiumi eelkäijaks oli 11. augustil 1929 asutatud Nõmme Linna Üldhariduslik Täienduskool, praegust nime kannab kool alates 13. juunist 1994. Alates 1. septembrist 2006 liideti linnavolikogu otsusel Nõmme gümnaasiumiga endine Hiiu põhikool ning kool asus tööle kahes majas – Raudtee tn 55 ja Raudtee tn 73. Käesoleval õppeaastal õpib Nõmme gümnaasiumis 903 õpilast.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine