Toompark: paneb mõtlema, ega see pole uus arendusbuum

Kuna uusi arendusi on viimase poole aasta jooksul vägagi jõudsalt juurde tulnud, siis paneb see mõtlema, ega tegu pole buumi teise lainega, ütles Tõnu Toompark.

2010. aastal tuli müüki või alustati ehitust Tallinnas üle 1000 korteril.

“Pisut paneb see mõtlema, et ega ei ole tegemist arendusbuumi teise lainega, mis võib kulmineeruda konkurentsi liigse tihenemisega ja seeläbi arendajate raskustega,” ütles Toompark Delfile.

Toompargi sõnul on täna Tallinnas pakkumisel umbes 1000 uut korterit, kuid arvata on, et käesoleva aasta esimese kvartali jooksul alustab müüki veel nii mõnigi arendusprojekt, kus kopp juba ammu maasse (lumme) on löödud. 2010. aasta viimases kvartalis tehti korteriomanditehinguid 2009. aasta neljandast kvartalist Eestis 19 protsenti ja Tallinnas 12 protsenti enam.

Inimesed peaksid igal juhul rohkem huvi tundma selle vastu, kes on arendaja.

“Kui tavapäraselt hinnatakse arenduse kvaliteeti ehituskvaliteedi alusel, siis tooksin mängu mõiste “ kvaliteet”. Arendaja on arendaja võimekus projekt algusest lõpuni läbi viia ja lõpu järel veel ka garantiiteenust pakkuda – see on tegelikkuses jaoks ülioluline,” märkis Toompark.

Arendajad võiks tema sõnul jagada kahte tüüpi. Ühed, kellest sai buumi najal. Teised, kes olid arendajad enne ja jätkavad seda ka tulevikus.

“Buumiga kaasajooksnute ärid on tänase seisuga paljus pankrotistunud ja seeläbi on vastutus otsa saanud. Tühja koha pealt pole ju enam midagi võtta,” tähendas Toompark.

Artikli originaal: http://majandus.delfi.ee/news/kinnisvara/toompark-paneb-motlema-ega-see-pole-uus-arendusbuum.d?id=38886175

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 2 = 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest