Toompark: rohkem tehakse tehinguid omavahenditega

Aasta kolmanda kvartali lõpus jäi eluasemelaenude jääk pisut alla 96 miljardi krooni tasemele, samas tehakse elamispindade turul järjest enam tehinguid. See tähendab, et üha enam tehinguid on finantseeritud omavahenditest, mitte pangalaenuga, leiab kinnisvaraekspert TГµnu Toompark.

Toompark märgib kolmanda kvartali kinnisvaraülevaates, et eluasemelaenude jääk on vaikselt, kuid kindlalt alanemas, mis viitab sellele, et uut kinnisvara ostetakse ilma pangalaenuta.

Ta lisab, et alanenud on äriühingute laenujäägid.  «Teisisõnu annavad pangad uusi laene vähem välja, kui vanu tagasi korjavad. Samas on võrreldes eluasemelaenude aastase «ainult» kolmekordse vähenemisega äriühingute laenukäibed kukkunud «kõigest» kaks korda,» kirjutab Toompark.

Ülevaate kohaselt kukkus aasta teises kvartalis äkilise hüppe teinud valminud eluruumide arv kolmandas kvartalis 689 eluruumini, mis teeb aastaseks languseks pisut üle 30 protsendi.

Teisalt tuleb mitteeluruume turule rohkem. III kvartalis sai kasutusloa 233 uut mitteeluruumi. See on pea sama palju kui aasta tagasi ja ehk 17 võrra aasta esimesest kvartalist enam.

Artikli autor on Gert D. Hankewitz. Artikkel ilmus 05/11/2009 väljaandes E24.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 39 = 45

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.01.2022 Kinnisvara hindamise ABC