Ühinenud Kinnisvarakonsultandid: Kinnisvaraturu kommentaarid september 2009

Septembriprognoos 2009:

  1. Makromajanduses on pilvede tagant ettevaatlikult päikest aimata. ja Baltimaade taevas on küll veel aastaid lauspilves, aga paduvihma ja äkilisi tsükloneid ei ole enam karta. Küllap lisab see kindlust igasuguste kapitalimahutuste osas.
  2. Tehingupassiivsuse põhi jäi ilmselt suvesse, aga ootame ära 2010.a. kevadtalve. Siis saame ehk ennustada, milline on jätkusuutlik realisatsioonimaht elamispinnaturul kuus: kas 400, 600 või 800 korterit Tallinna näitel.
  3. Palgakasv ei ole enam tükiks ajaks hinnatõusu vedavaks mootoriks, samuti laenuralli. Pankade eluasemelaenuportfell enam ei kasva, s.t. uut laenu antakse välja tagastuvaga samas mahus.
  4. Veebruarist 2010 saabub tõe hetk kaubanduskeskuste operaatoritele, jõulumüük võib isegi lüüa rekordi. Viimast julgeme ennustada sellepärast, et masu ajal on elanike pangahoiuste maht kasvanud, investeerimisfondid ja aktsiaturg on enamikule jätnud valusa õppetunni jälje mällu ehk investeerida hästi ei julgeta, ning lõppeks -jõuluajal tahaks iga inimene end kordki aastas tunda taas kui kaubanduskeskuse kunn.

Ülevaade on allalaetav: Kinnisvaraturu kommentaarid september 2009

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC