Üüriäri saladused: Kas anda korter üürile pikaajaliselt või lühiajaliselt?

Käsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” autor ja Kinnisvarakool OÜ üürikoolituse lektor Tõnu Toompark annab nõu üüriäri teemadel.

Korterit on võimalik anda üürile pikemaks ajaks ja lühemaks ajaks. Üürileandja peab siin tegema valiku, mis vastab tema eelistustele, aga ka ajaressursile.

Pikaajaline üürimine tähendab väiksemat, kuid kindlamat tulu

Pikaajaline üüriäri tundub ahvatlev. Ostad korteri ja üüritulu muudkui tiksub kontole. Lisaks ei pea üürileandja liialt jändama ei uue üürniku otsingutega ega reeglina korteri vahepeale remontimisega.

Iseasi on, kust leida selline pikaajaline ja kindel üürnik, kel elu üürikorteris sedavõrd paigas on, et ta ei taha sealt kuhugi edasi kolida.

Pikaajalise üüri eelis on stabiilsus. Stabiilsus tähendab läbi väiksemate rikside pigem madalamat tulu.

Lühiajaline üür (majutus) on teine äärmus

Pikaajalise üüri teine äärmus on lühiajaline üürimine või majutusteenuse pakkumine. Lühiajalise majutuse populaarseimad kanalid on AirBNB ja Booking.com.

Neid veebiportaale kasutades on võimalik leida majutujaid päevaks-paariks. Sellise majutuse eest makstakse pikaajalisest üürist märksa kõrgemat hinda. Praktikas võib lühiajalise majutusega teenida kahe-kolmekordse pikaajalise üüri.

Lühiajalise majutuse või üürimise äril on aga omad nüansid. Korteriomanik peab korteri sisustama vastavalt. See tähendab, et tavapärase pikaajalise üürikorteri müüblile peavad lühiajalise majutuse korteris olema näiteks sööginõud ja voodipesu. Teisisõnu kulub sellise korteri sisustamisele enam raha.

Ja mis veel olulisem – lühiajaline majutus on äri, millega tuleb tegeleda igapäevaselt. Küll tuleb majutusteenuse ostjale anda üle võtmeid, küll tuleb korraldada voodipesu pesemine ja koristamine…

Kesk-pikk üüriperiood jääb vahepeale

Kahe äärmuse vahel on kesktee. See on anda korterit üürile paarist kuust poole aastani. See on teenus, mida vajavad näiteks ettevõtted ajutise, kuid paarist päevast pikaajalisema töötaja majutuseks.

Selline üüriperiood nõuab pikaajalisest üürimisest enam tööd, kuid peaks andma ka kõrgema tulu.

Kus äris olla?

Üürileandja peab otsustama, millises äris ta tahab olla. Pikaajalise üüri äri on pgem passiivsem ja seda on võimalik korteri või isegi kümnega teha üsna hõlpsalt muu töö kõrvalt.

Lühiajaline majutus on intensiivne igapäevane müügitöö, millele lisandub klientidega suhtlemine ja korteri korrashoid. Sellise töö jaoks võib igapäevase palgatöö kõrvalt olla keeruline aega leida.

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“, mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere või tule Kinnisvarakool OÜ koolitusele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC