Väiksemate äärelinna korterite ostu–müügiturul käib hinnaralli

Viimase aasta jooksul käib väiksemate äärelinna korterite ostu müügiturul hinnaralli, kuid üüriturg on käitunud suhteliselt stabiilselt ja pakkumisi on isegi lisandunud. Samuti ei ole olulisi hinnamuutusi toimunud kesklinna üüriturul.

Kuigi enamik Tallinna kesklinna üürikorterite pakkumisi lõpeb hinnatasemel 1 500–2 000 eurot, leidub üksikud kliente ka oluliselt kallimatele korteritele. Hiljuti leidis Ober–Haus Kinnisvara üürniku teadaolevalt ühele kõige kallimale Vanalinna korterile suurusega ca 350 m² ja hinnaga 4 500 eurot kuus, millele lisanduvad kommunaalkulud.

Samas on sarnaste luksuslike objektide pakkumine väga piiratud ja vakantsus keskmisest oluliselt kõrgem. Üürniku leidmiseks kulus üle 6 kuu. Tavaliselt kulub turuhinnale vastava üüriga korterile üürniku leidmiseks mõni päev või nädal.

Üürihindade tasemelt on kesklinnale kiiresti lähenemas Kristiine linnaosa kesklinna lähedane piirkond ja Kalamaja asum.

Üürihinna tõusu pidurdavad tõusnud sundkulutused (kommunaalkulud) kuna sageli saab otsustavaks üürilepingu sõlmimisel eluasemele kuluv terviklik kulutus, üürimakse koos kommunaalkuludega. Enamik üürnikke planeerib oma sissetulekust teatud osa kommunaalkuludeks ja üürimakseks.

Käesoleval aasta teisel poolel võib oodata uute korterite järsku lisandumist üüriturule kuna paljud kliendid on ostnud uue korteri nö investeeringuks mitte omakasutuseks. Lisaks mõjutavad Tallinna üüriturgu eelkõige mujalt Eestist tööle või õppima asunud kodanikud, kes ei lase nö üldisel rahvastiku vähenemise taustal eluasemetel tühjaks jääda.

Samas kui majanduskasv taastub, reaalpalgad jätkavad tõusu, võib taas oodata mõningast üürihindade tõusu eelkõige väiksematel korteritel 5-10%.

Rain Rätt
Ober-Hausi Kinnisvara analüütik
Rain.ratt@ober-haus.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine