Pro Kapital: OÜ Marsi Elu osaluse võõrandamine

AS kontserni kuuluv äriühing AS Tondi Kvartal sõlmis 13.03.2014 müügilepingu oma tütarettevõtte OÜ vähemusosaluse müügiks finantsinvestorile. Müügilepingu kohaselt võõrandab AS Tondi Kvartal 35% OÜ Marsi Elu osadest äriühingule COMBRIMAT Limited, misjärel jääb AS-le Tondi Kvartal kuuluma 65% OÜ Marsi Elu osakapitalist. Osade omandi üleandmise eelduseks on investori poolsete kohustuste täitmine. Osade omandi üleandmise planeeritud kuupäevaks on 20.03.2014. 

Müügilepingu põhitingimused on järgnevad:

tegevusvaldkonnaks on kinnisvaraarendus ja majandustegevuseks on Tallinnas Tondi Elukvartalisse rajatava Marsi 3, 3a ja 3b korterelamu arendustegevus.

AS Tondi Kvartal võttis kohustuse võõrandada 35% OÜ osadest ostja poolt eeltingimuste täitmise järgselt.

Osade müügihind on 3500 eurot, mis vastab võõrandatavate osade nimiväärtusele ja OÜ võõrandatavatele osadele langevale omakapitalile äriühingu asutamise hetkel. Osade müügihind tuleb tasuda enne osade omandiõiguse üleandmist.

Ostja kohustuseks on enne osade omandiõiguse üleandmist anda OÜ-le omanikulaenu summas 1 000 000 EUR, tagasimakse tähtajaga 5 aastat ja intressiga 5% aastas. Laen on tagamata.

on enne osade müügilepingu sõlmimist omandanud kontsernisisese tehinguga AS-lt Tondi Kvartal Marsi 3, 3a ja 3b korterelamu arendamiseks vajaliku majandusüksuse osa sh korterelamu arendamiseks vajaliku kinnistu kaasomandiosa ja korteriomandite müügiks sõlmitud tingimuslikud müügilepingud. AS Tondi Kvartal kui OÜ Marsi Elu osanik on andnud OÜ-le Marsi Elu tagamata laenu summas 1 850 000 EUR vastava majandusüksuse osa omandamiseks. Laen on antud tähtajaga 5 aastat ja intressiga 5% aastas.

Osaluse võõrandamine ei oma mõju AS tegevusele, kuna osalus võõrandatakse sissemakstud osakapitali osale vastavas nimiväärtuses.

Osaluse võõrandamise eesmärgiks on kaasata Marsi 3, 3a ja 3b korterelamu arendustegevusse finantsinvestor.

Tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga börsi reglemendi mõistes ja emitendi nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

AS tegevjuht Paolo Michelozzi kommentaar: „Meil on heameel teatada finantsinvestori kaasamisest Tallinnas alustatud uute korterelamute arendusprojekti. Võimalike kaasinvestorite huvi projekti vastu oli elav ja pidasime läbirääkimisi mitme huvilisega ning saavutatud kokkulepe on meie hinnangul parim lahendus Pro Kapitali aktsionäridele“.

Lisainformatsioon:

Tondi Elukvartali uute korterelamute arenduse esimeses ehitusetapis valmib 31 korteri ja poolmaa-aluse parklaga viiekordne eluhoone ning kvartali keskväljak. Lisaks rajatakse vajalikud teed ja väliskommunikatsioonid. Ehitustööd algasid käesoleva aasta veebruaris ning nende kestvuseks on planeeritud 11 kuud. Ehitustöid teostab AS Nordecon.

Täpsem info Tondi Elukvartali kohta on saadaval www.tondilinna.ee

on 2014. aastal asutatud arendusettevõte, mille tegevuseks on Tallinnas Marsi tn 3 / 3a /3b asuva korterelamu arendustegevus. AS Tondi Kvartal on 07.10.1997 asutatud äriühing, mille 100% aktsiate omanikuks on AS Pro Kapital Eesti. AS Pro Kapital Eesti kuulub 100% AS-le Pro Kapital Grupp.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

91 − = 87

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest