Viimsi kinnisvaraturg on Harjumaa aktiivsemate seas

Viimsi vallas tehti käesoleva 2010. aasta II kvartalis kokku 163 kinnisvaratehingut. See on 5% võrra vähem, kui aastatagune 172 tehingut. Piirkonna kinnisvaratehingute oli selle aasta kevadkvartalis 162 miljonit krooni ehk 14% võrra eelmise aasta tasemest kõrgemal.

Viimsi kinnisvaratehingute arvu langus paistab olevat pigem peatunud või peatumas, kuid see veel ei tähenda uue tõusutrendi algust. Kardetavasti jätkab pankade laenupoliitikast sõltuvuses olev tehingute arv vindumist senisel madalal tasemel.

Korteritehinguid mullusest vähem

Viimsi 163 kinnisvaratehingust 51 tehingut tehti käesoleva aasta II kvartalis korteriomanditega. Analoogselt kõikide kinnisvaratehingute trendile on ka korteriomanditehingute arv langemas – tehinguid tehti eelmisest aastast 22% võrra vähem.

Madal korteritehingute arv seab raskustesse viimsilased, kes soovivad lähiajal seal kandis korterit müüa ning annab trumbid eelkõige ostjate kätte.

Uusarendustele tuleb lisa

Elamispindade uusarenduse turul Viimsis sel aastal suuri muutusi toimunud ei ole. Märkimist ehk väärib suvel müüki tulnud Skanska arendatava Karulaugu projekti uus maja. juures rõhutakse energiasäästule, mis tõusvate hindade valguses tarbijale kindlasti meeldib.

Juulikuise suvise seisuga on Viimsi vallas pakkumisel 120 uut korterit, mille keskmine pakkumishind on 17 600 krooni.

Tavapäraselt on korterite puhul suurim osakaal 2- ja 3-toalistel korteritel. Viimsis seevastu on suurem osa uute korterite pakkumistest 4- ja 3-toalised korterid ja ridaelamusektsioonid.

Korterite pakkumishind tõusnud

Portaali KV.EE andmetel on Viimsi vallas kokku 174 korteri müügipakkumist keskmise ruutmeetrihinnaga 18 500 krooni. Pakkumiste arv on oluliselt vähenemas – veel aasta tagasi oli Viimsis kortereid pakkumisel 512. Samas oli aastatagune hind tänasest madalamal ehk tasemel 17 600.-/m2.

Pakkumishindade kõikumisest ei maksa veel teha põhjapanevaid järeldusi hinnatõusu või -languse kohta. Pakkumishinda mõjutab olulisel määral ka pakkumiste struktuur.

Majade pakkumine stabiilne

Viimsi majade pakkumiste hulk püsib eelmise aasta tasemel. Sellesuvise juunikuise seisuga onportaali KV.EE andmetel Viimsis pakkumisel 316 keskmise ruutmeetrihinnaga 16 150 krooni. Eelmisel aastal oli pakkumisi 329 ja nende hind oli tänasest hinnatasemest pisut kõrgem – 16 720.-.

Märkimist väärib, et Viimsi majade pakkumiste taseme juures jõuab kvartali jooksul tehingusse neist vähem kui 10%.
Viimsi kinnisvaraturg on Harjumaa aktiivsemate seas

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC