1Partner kuuülevaade: korterimüük kogub Tallinnas tuure

1Partner KinnisvaraMärtsis müüdi Tallinnas 825 korterit, mis on 6,2 protsenti enam kui veebruaris, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on Tallinna korteriturg võrreldav uute autode müügiga, mis praegu samuti väga aktiivne.

“Kui veel viis aastat tagasi moodustasid peamise osa tänavapildist kasutatud autod, mida Saksast toodi, tuuniti ja nihverdati maksudega, siis nüüd on need asendunud uutega. Kinnisvaraga on sama – paljud inimesed on nõus ka kehvemasse asukohta kolima, peaasi, et pind oleks uus,” ütles Vahter ja lisas, et uue korteri kasuks räägibki palju tegureid garantiist parema ehituskvaliteedini.

“Euroopa Liidu rahapoliitika selgelt soodustab inflatsiooni, laenamist ja kulutamist ning need, kes koguvad ja hoiavad raha pangas, saavad paratamatult kahjumit. Kuigi võib tunduda, et kinnisvara on praegu kallis, siis on ostes igakuine tasu ikkagi väiksem kui üürides,” lisas Vahter.

“20ndates eluaastates võib vabalt otsida kohta elus ja üürida, aga pikas plaanis ei soovitaks täiesti varatuna jääda lootma Eesti Vabariigi pensionisüsteemile,” ütles Vahter.

Märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1194 ostu-müügitehingut. Kalleim korter müüdi 550 000 ning odavaim 2000 euroga.

Märtsis müüdi Tallinnas 33 hoonestatud elamumaa krunti, mis on kümne võrra enam kui varasemal kuul. Kalleim maja müüdi 620 000 ning soodsaim 2000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi 11 elamumaa krunti, mis on kahe võrra enam kui veebruaris. kalleim krunt maksis 350 000 ning odavaim 3221 eurot.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

73 − = 69

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!