Baltic Sotheby’s International Realty: Vana korteri müüjad peavad kiirustama

Baltic Sotheby’s International RealtyTallinna uute korterite aktiivne arendamine kasvatab konkurentsi kinnisvaramüüjate vahel. Valusamalt hakkab korteripakkumise suurenemine mõjutama teisese ehk vanemate korterite pakkujaid. Seetõttu tasub vanema korteri müüki plaanivatel inimestel müügiotsusega kiirustada, soovitas Baltic Sotheby’s International Realty arendusjuht Helbe Ruben.

Tallinna korteriturul on käimas massiivne arendamine. Ostjat otsib 2500-2600 uut korterit, neist suur osa asuvad Tallinna kesklinnas ja selle vahetus ümbruses. Suur uute korterite pakkumine on kasvatanud konkurentsi müüjate vahel ja see omakorda avaldab survet seni veel aeglustuvas tempos kasvavatele hindadele.

„Eelkõige on pressi all vanema korterid, mida soovitakse müüa, et uuem-kvaliteetsem eluase asemele osta. Ebaõiglaselt sageli on vanemate korterite hinnad uutega võrreldaval tasemel. Uute korterite kütte- ja remondikulud on aga madalamad, hoone ventilatsioon on parem ja naabrid sõbralikumad,“ kommenteeris Baltic Sotheby’s International Realty arendusjuht Helbe Ruben.

Kui samaväärse hinna eest saab osta uue või vana korteri, eelistab ostja ikka uut, kvaliteetsemat ja madalamate edasiste püsikuludega elamispinda. Nii peab vanema korteri omanik müügitehinguni jõudmise nimel minema hinna kallale.

„Hetkel veel me turul hinnalangust ei koge,“ hindas Helbe Ruben. „Küll näeme, et uute korterite pakkumise suureneb ja vanemate korterite müügiperioodid pikenevad. Müügiperioodide venimise kõrval näeme järjest sagedamini, kuidas potentsiaalsed ostjad teevad kinnisvaramüüjale pakkumisi, mis jäävad esmasest pakkumishinnast oluliselt allapoole.“

Pakkumise kasv uute korterite arendamisest suunatud korteriturul tähendab vanemate korterite omanikele peatselt olukorda, kus korteri müügi õnnestumise nimel tuleb leppida pikema müügiperioodiga. Sageli on pikem müügiks kuluv aeg vastuvõetamatu, sest järgmine tehing tahab sõlmimist. See tähendab, et kiirema müügini jõudmise nimel tuleb leppida madalama tehinguhinnaga.
„Siit tuleb konkreetne praktiline soovitus. Kui inimesel on plaanis olemasolev vanem korter müüa, tuleb selle protsessiga kohe alustada. Nii on võimalik vältida müügi sattumist ajaperioodi, kus vanemate korterite pakkumine oluliselt suureneb ja toob endaga kaasa olulise surve hindadele,“ soovitas Helbe Ruben.

Eliitkinnisvara ettevõte Baltic Sotheby’s International Realty alustas oma tegevust 2010. aastal. Sotheby’s International Realty liikmena pakub ettevõte esmaklassilist kinnisvara üle maailma, silmapaistvat teenindust, individuaalset lähenemist igale kliendile ja ligipääsu hinnalisematele rahvusvahelistele kinnisvarainfot levitatavatele kanalitele.

Lisainfo saamiseks võtke ühendust

Helbe Ruben
Baltic Sotheby’s International Realty arendusjuht
helbe.ruben@balsir.com
+372 564 4941
+372 644 3446
www.balticsothebysrealty.com
www.balsir.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!