Briti jaekaubanduskett Debenhams avab kauplused Tallinnas ja Riias

Baltimaade juhtiv kinnisvaraarendusfirma E.L.L. Kinnisvara on allakirjutanud lepingu frantsiisivõtja Juergen Roehlingeriga Briti jaekaubandusettevõtte Debenhams kahe uue kaubamaja avamiseks Tallinnas ja Riias.

Riia kauplus avatakse 2014. aasta märtsis ostukeskuses Spice ja Tallinna kauplus 2014. aasta sügisel uues arendatavas ostu- ja meelelahutuskeskuses Panorama City.

Oma Briti pärandi üle uhke Debenhams on juhtiv rahvusvaheline bränd, kellele kuulub 240 kaubamaja 28 riigis. Debenhams on tugevalt esindatud sellistes riiete ja kodukaupade võtmekategooriates nagu naiste, meeste ja laste riided, kodukaubad, tervise- ja ilutooted.

Jaemüügikett pakub oma klientidele üle kogu maailma ainulaadset, eristuvat ja eksklusiivset kaubavalikut, milles on esindatud keti enda kaubamärgid koos rahvusvaheliste ja kontsessiooni lepingutega saadud kaubamärkidega. Debenhams on oma kõrgetasemeliste disainerite ja kaubamärkide portfelliga panustanud Briti disaini arengusse juba 20 aastat. Eestis ja Lätis hakatakse müüma Debenhamsis praegusel hetkel töötavate nimekate disainerite Henry Hollandi, Jasper Conrani, Julien MacDonaldi, John Rocha, Matthew Williamsoni, Ben de Lisi ja teiste tooteid.

E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Dapon märkis: “Debenhamsil on rahvusvahelisel areenil juhtiv arusaam sellest, milline üks kaubamaja peab olema. Neil on pikaajaline kogemus kaubamajade rajamisel ja avamisel. Mul on väga hea meel, et meil on võimalus koostöös Debenhamsiga avada kauplused nii Eestis kui Lätis. See leping sobib hästi E.L.L. Kinnisvara strateegiaga tuua ostukeskustesse müügile uusi põnevaid kaubamärke.“

Debenhams Baltikumi brändijuht Vaiva Kirvelaite sõnas: “Debenhams on rahvusvahelisel turul väga edukalt laienenud. Investoritena näeme Balti riikide turul suurt potentsiaali ning soodsat võimalust tuua siia uusi brände ja Briti disainerite loomingu paremikku. Eduka äritegevuse aluseks on kaupluste võimalikult head asukohad ja samuti usaldusväärsed partnerid, mille tagasime, kui kirjutasime E.L.L. Kinnisvaraga alla lepingu uute kaupluste avamiseks Spice’i ja Panorama City ostukeskustes.”

Debenhamsi kaubamajad hakkavad paiknema strateegiliselt mugavates asukohtades: Spice keskuse esimesel korrusel (2948,5 ruutmeetrit) ja Panorama City ostukeskuse esimesel ja teisel korrusel (ca 2200 ruutmeetrit).

Debenhams International direktor Francis McAuley lisas: “Meil on hea meel jätkata laienemist Balti riikides koos meie frantsiisipartneriga ja avada esimene kauplus Riias. See on dünaamiline, kiiresti arenev piirkond, kus kaubamajad ei ole siiani piisavalt esindatud. Toome Balti turule oma ainulaadse jaekaubanduse kogemuse koos eksklusiivsete moebrändidega ja keskendume hinnalistele disainitoodetele. Näeme suurt võimalust strateegilises koostöös E.L.L. Kinnisvaraga, kes on meile tutvustanud oma visiooni ja tõestanud võimet ehitada maailmatasemel ostukeskusi.”

Vaiva Kirvelaite jätkab: “Oleme uhked, et saame pakkuda Eesti ja Läti ostjatele Debenhamsi eksklusiivsete disainerite toodete valikut hea hinna ja kvaliteedi suhtega ning tuua siia esimest korda Suurbritannia moetänavate kogemuse. Kauplustes pakutavate toodete valik ei erine Debenhamsi valikust Suurbritannias, aga iga riigi kauplustes lisatakse sortimenti ka veel mõned kohalikud ja rahvusvahelised kaubamärgid.”

Kirvelaite sõnul avatakse Balti riikides kokku kuus kauplust ning Eesti ja Läti uutes kaubamajades leiab tööd rohkem kui 200 inimest.

2014. aasta sügisel avatav Panorama City on Eesti suurim moe- ja meelelahutuskeskus, mis pakub mitmekesist tegevust nii lastele kui ka täiskasvanutele, nii kohalikele elanikele kui ka turistidele. Panorama City ankurrentnikuks on Rimi hüpermarket. Teiseks võtmepartneriks on Apranga Group, Balti riikide suurim rõivaste jaekaubanduskontsern, kes avab keskuses 14 rahvusvaheliselt tuntud moekauplust, sealhulgas kõik Inditex Gruppi kuuluvad kauplused – Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius.

Panorama City kaubanduskeskuse kogupindala on 90 000 m², sellest üüritav pind moodustab 57 000 m². Uues keskuses avatakse ligi 200 erinevat kauplust, parkimiskohti on planeeritud üle 1800.

Ostukeskuse omanik, E.L.L. Kinnisvara, on Balti riikide juhtiv kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte. E.L.L. Kinnisvara arendab, haldab ja opereerib erinevaid ostukeskusi, hotelle, äri- ja büroohooneid, samuti ka lao- ja tootmishooneid. E.L.L. Kinnisvara omab osalusi viies Balti riikide juhtivas kaubanduskeskuses. Tallinnas kuulub E.L.L. Kinnisvarale osalus Viru Keskuses, Riias on E.L.L. Kinnisvara omandis Spice ja Spice Home kaubanduskeskused ning Leedus kuulub investeerimisportfelli Panorama kaubanduskeskus Vilniuses ning Saules Miestas kaubanduskeskus Šiauliais.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine