EfTEN: 15-aastaseks saanud EfTEN Capitali uus juhatuse liige on Kristjan Tamla

EftenBaltimaade suurima kinnisvarafondide valitseja EfTEN Capitali juhatuse uus liige ja tegevjuht on alates 1. maist 2023 ettevõtte senine jaeärisuuna juht Kristjan Tamla. Täna viisteist aastat tagasi asutatud EfTEN Capitali juhatuse esimehe ja fondijuhina jätkab Viljar Arakas.

„Juhatuse laiendamine tuleneb EfTENi ärimahtude ning finantssektorit puudutavate regulatsioonide kasvust. Kristjani peamiseks ülesandeks EfTEN Capitali tegevjuhina on ettevõtte igapäevase tegevuse koordineerimine,“ ütles EfTEN Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas.

Tamlal on pea 20-aastane rahvusvaheline fondivalitsemise kogemus Eestis ja Rootsis. Enne EfTEN Capitaliga liitumist 2021. aasta alguses oli Tamla seitse aastat Baltikumi suurima fondivalitseja Swedbank Investeerimisfondid AS-i juhatuse esimees.

„Mind innustab EfTENi ambitsioon jätkuvalt kasvada ning pakkuda investoritele väärtuse kasvu. Ühest küljest on tegu Balti oludes juba küpse ettevõttega ja samas otsib meeskond pidevalt ärikinnisvaras uusi kasvuvõimalusi, mille üheks näiteks on suurem keskendumine üürikortermajadele,“ ütles tulevane EfTENi tegevjuht Kristjan Tamla.

EfTEN Capitali juhatuse esimehe ja fondide fondijuhina jätkav Arakas vastutab lisaks ettevõtte strateegiliste suundade juhtimisele EfTENi fondide investeerimistegevuse, sh Läti ja Leedu tütarettevõtete kaudu tehtavate investeeringute eest. EfTEN Capitali juhatuse kolmanda liikmena jätkab ettevõtte peajurist Maie Talts.

Kinnisvarasse investeerivale EfTEN Capital AS-ile panid 14. aprillil 2008 aluse üksteist asutajat. Nüüdseks on ettevõtmine kasvanud Baltikumi suurimaks ja edukaimaks kinnisvarafondide valitsejaks, kelle kuues valitsetavas kinnisvarafondis on 64 ärihoonet turuväärtusega üle 1,1 miljardi euro, üle 1 300 üürniku ning 12 000 investori.

„Viisteist aastat tegutsenud EfTEN Capitali tegevuses oleme lähtunud kahest printsiibist: seadnud alati esikohale investorite huvid ja 2008. aasta kriisi haripunktis loodud ettevõttes võtnud riske vaid kohtades, millest me hästi aru saame,“ iseloomustas ettevõtte tegevuspõhimõtteid Arakas.

Ärikinnisvaras on tekkimas ostukohti

„EfTEN on tegevusajaloo vältel teinud investoritele fondidest tulu väljamakseid ligi 100 miljoni euro väärtuses. Kindlasti on meid toetanud keskpankade rahatrükist tingitud kinnisvaraturu üldine tõusufoon. Täna ja ka lähitulevikus tegutseme hoopis teistsuguses kinnisvaraturu keskkonnas. Rahatrükk on asendunud viimaste aastakümnete kiireima intressitõusuga ning kinnisvarasektor on löögi all sisuliselt üle maailma. Esimese intressitõusu lainega said pihta need ärikinnisvara ettevõtted, kellel on kõrge võlakoormus ning kes on laenanud võlakirjaturgudelt. EfTEN on olude muutumiseks valmistunud juba aasta aega ning lähiajal on meie fookus eelkõige finantsraskustesse sattuvate kinnisvaraprojektide võimalikul ülesostmisel. EfTENi fondid on hästi kapitaliseeritud ning võimekus portfelli laiendamiseks olemas,“ hindas kinnisvaraturu väljavaateid Arakas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?