Haapsalu majad on populaarsed noorte perede seas

Uus MaaVaatamata talvisele ajale on Haapsalu eramuturg suhteliselt elav. Kui tihti arvatakse, et sarnaselt paljudele müüdud korteritele ostetakse ka linnalähedasi maju peamiselt suvitamiseks, siis nii see tegelikult ei ole. Haapsalu ümbrusse ostavad maja kohalikud inimesed.

Läänemaa eramuturu võib tinglikult jagada kolmeks. Haapsalu äärelinna ja kuni viie-kilomeetrisse raadiusse ostavad heas seisus või vähest kõpitsemist vajavaid eramuid noored, enamasti juba väikeste lastega pered kogu maakonnast.

Eakamad inimesed on enam huvitatud majadest ja taludest, mis asuvad Haapsalust mõnekümne kilomeetri kaugusel. Kuna neile meeldib maja ümber erinevaid töid teha, ostetakse ka remontivajavaid maju, et neid siis ise oma maitse järgi korda teha. Oma Haapsalus asuvad korterid jäetakse tihti aga täiskasvanud lastele.

Kolmanda grupi moodustavad aga inimesed, kes ostavad suvekodusid. Neid on nii teistest Eesti piirkondadest kui ka välismaalt, enamasti Soomest ja Rootsist. Eelistatuimad piirkonnad on Noarootsi ja Matsalu poolsaared ning Vormsi saar.

Kui rääkida hindadest, siis nii Haapsalus kui ka lähiümbruses on maju müügis väga erinevate pakkumishindadega, mis tähendab, et täpset hinnaskaalat on raske määrata, sest sarnase seisukorra ja üldpinnaga elamute hinnatase varieerub ja seetõttu ei pruugi vanemal ja uuel eramul olla suurt hinnavahet.

Nii Haapsalus kui ka kogu Läänemaal on enim müügis remontivajavad maju, hinnaklassis ca 60 000 eurot. Samas on viimase poolaasta jooksul pakkumishinnad tasapisi langenud. Ka sarnaste pakkumiste hinnaerinevus on vähenenud.

Tiiu Treimann
Uus Maa Haapsalu büroo maakler

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 1 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!