Infortar: Infortar ehitab Rimile logistikakeskuse

InfortarEesti suurim investeerimisettevõte Infortar rajab Rimile ligi 25 000 m2 suuruse logistikakeskuse Sauele Laagrisse, hoone sai täna nurgakivi.

„Kinnisvara valdkond pakub täna võimalusi ja kasvuruumi, soovime oma kinnisvaraportfelli oluliselt laiendada ning viia see samasse suurusjärku meie laevanduse ja energeetika investeeringutega. Rimi logistikakeskuse arendus on meie jaoks sel teel oluline ja rahvusvahelise suurkontserni usaldust kinnitav projekt,“ märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

„Oleme pikalt otsinud ja kaalunud erinevaid võimalusi uue kontori ning kesklao arendamiseks – usun, et oleme leidnud õige asukoha ja tugeva koostööpartneri, kes võimaldab meil soovid ellu viia. Projekt võimaldab tuua logistika operatsioonid Eestis ühe katuse alla, arendada kaasaegse keskköögi ning ehitada välja modernne kontor, mis toetab tänapäevaseid ja uudseid tööviise. Kõik see loob eeldused Rimi edasiseks arenguks ja kasvuks Eestis ning aitab teenindada kaupluseid parimal moel,” lausus Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe.

Uus hoone Laagris, Gate Tallinn äripargis valmib 2025. aasta kevadel ning sinna tuleb lisaks 17 900 m2 suurusele logistikakeskusele ka Rimi 4000 m2 peakontor ja 2300 m2 keskköök. Hoone ehitaja on INF Ehitus ja arendaja AS Infortar. Logistikakeskuse arendust alustas 2021. aastal Lumi Capital, kes sõlmis Rimi Eestiga üürilepingu ja valmistas ette projekti kuni ehitusstaadiumini ning jätkab täna vähemusosanikuna.

Infortarile kuulub üle 100 000m2 ärikinnisvara, nende hulgas viis büroohoonet Tallinnas, neli hotelli, logistikakeskus Maardus, spordikeskus Lasnamäel, tervisekeskus Hiiul ning 56 hektarit suure arenduspotentsiaaliga maad Tallinnas ja selle ümbruses. Ettevõte on oma kinnisvaraportfelli laiendanud ja alustanud suurte ehitusprojektidega.

Möödunud aastal ostis Infortar Tallinnas Lasnamäel Tähesajus asuvat kaks loft-office-tüüpi ärihoonet. Juunis alustasid Infortari gruppi kuuluvad inseneri- ja ehitusettevõtted INF Infra OÜ ja AS EG Ehitus Pärnu linnavalitsuse tellimusel Pärnu uue silla ehitamist. Sügisel valmib INF Ehituse juhtimisel Tallinnas Liivalaia tänavas uus büroohoone. Lisaks on Infortarile kuuluvad ehitusettevõtted rajanud mitmeid keerukaid infrastruktuuriobjekte, teiste seas Eestit ja Soomet ühendava Balticconnectori ning kolm biogaasijaama.

Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 104 ettevõtet: 49 kontserni ettevõtet, 5 sidusettevõtet ja 50 sidusettevõtte tütarettevõtet. Infortar omab ligi 41 protsendi suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Eesti Gaas ning mitmekülgset ja kaasaegset kinnisvaraportfelli. Kontsern annab tööd 452 inimesele. Infortar on andnud teada kavatsusest minna börsile.

Rimi Eesti on juhtiv jaekaubanduskett Eestis, mille võrgustikku kuulub 82 kauplust. Rimi Eestis töötab ligi 3000 inimest. Rimi Eesti on osa Rimi Baltikumist, mis kuulub Rootsi ettevõttele ICA grupp. ICA grupp on üks juhtivatest jaekaubandus ettevõtetest põhjamaades, keskendudes oma tegevuses toidule ja tervisele. Gruppi kuuluvad ICA Rootsi ja Rimi Baltic, mis tegelevad peamiselt jaekaubandusega, Apotek Hjärtat, mis tegeleb farmaatsiavaldkonnaga, ICA Real Estate, mis omab ja koordineerib grupi kinnisvara ja ICA panka, mis pakub finantsteenuseid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus