Kas uutele kinnisvarabüroodele jagub tööd ja leiba?

Skanton KinnisvaraSkanton Kinnisvara on uus ja edumeelne kinnisvarabüroo, mis sisenes eelmisel aasta lõpus Eesti kinnisvaraturule. Väga oluliseks osaks ettevõtte kasvamises ja arengus on olnud meie juhtkonna pikaaegne kogemus, pädev know-how kinnisvaraturu olemusest ning suur soov kliente veelgi paremini teenindada.

Otsus tuua turule värske ja vastutustundlik kinnisvarabüroo sündis pika ja kaalutletud otsuse mõjul. Võtsime arvesse, et kinnisvaraturg on vahendusbüroodest küllastunud, kuid uut ja outside-the-box lähenemist on senini olnud vähe. Püstitasime endale koheselt eesmärgi hoida teenuste kvaliteeti kõrgel ja teistest büroodes pisut erinevana. Selleks oleme teinud paljudele müügiobjektidele kvaliteetsed ja ülevaatlikud müügivideod, igale meie poolt müüdavale või üüritavale objektile koostame põhjalikud kataloogid, mis on tehtud põhimõttel, mida ise sooviksime kliendina saada. Sinna hulka kuuluvad näiteks objekti kirjeldus, fotod, kuluarved aasta lõikes, maja või kortermaja puudutav informatsioon, ehitusmaterjalid, korteriühistute majalaenud jne. Anname enda klientidele võimalikult ülevaatliku ja adekvaatse info kõigest, mida on omanikult ja erinevatest allikatest saada.

Täna oleme kasvades, peeglisse vaadates, pidevalt üheskoos ettevõtte arengut analüüsides ja mõtteid vahetades suutnud eristuda kõigist kinnisvaravahendust pakkuvatest büroodest. Hindame kõrgelt kvaliteeti, professionaalsust ja tugevat meeskonda. Suurem osa meie meeskonnaliikmetest on varasemalt olnud Eesti suuremate kinnisvarabüroode maaklerid, kelle kaasabil suudame olla esinduslikud ning professionaalsed.

Skanton Kinnisvaras oleme hoidnud ja kasvatanud enda ettevõtet vaid kvaliteedi arvelt, inimeste jaoks ei tohi olla ettevõte läbikäiguhoov, kus omavahel ei jõuta tuttavakski saada. Sellest viimasest oleme õppinud suurematelt kinnisvarabüroodelt, kus kaadrivoolavus on suur. Lähtume seisukohast, et motiveeritud ja õnnelikud maaklerid on paremad teenusepakkujad enda klientidele ja oma meeskonnaliikmetele. Kinnisvaramaakleri amet on pingeline, vastutusrikas ja seotud suurte summadega, mis igaühele ei sobi. Skanton Kinnisvara jaoks on väga tähtsal kohal algusest peale olnud kvaliteetne meeskond. Võtmesõnaks edukaks olemises ongi meeskonnatöö.

Kinnisvaraturule sisenedes häiris meid tõsiselt asjaolu, et maakleritena võivad tegutseda inimesed, kellel puudub tööks vajalik väljaõpe ning kellel ei ole kutselise maakleri tunnistust. Kuna kinnisvaraturg on viimastel aastatel olnud ülimalt aktiivne, siis on see tahes või tahtmata endaga kaasa toonud uusi väikeseid ühe või paari inimesega kinnisvara ettevõtteid. Enamikel neist aga puuduvad kahjuks kogemused, adekvaatne turuinfo ja teadmised ning see omakorda viib alla teenuse kvaliteedi. Maakleri amet ei piirdu vaid objekti tutvustamisest kliendile, stiilis teen ukse lukust lahti ja las klient ise tutvub, vaid ka tehingute korrektne ja edukas sooritamine, dokumentide ettevalmistamine ja seadusandlusega kursis olek on väga oluline.

Samuti on reguleerimata ja puudub Eestis ühtne teenushind maakleritööle. Üldjuhul lepib maakler kliendiga kokku teenuse hinna, mis üldjuhul jääb vahemikku 3-5% objekti müügihinnast. Kahjuks aga kohtab turul üksiküritajaid ja „isehakanud” maaklereid, kes pakuvad enda teenust oluliselt soodsamana. See tekitab turul ja klientidel arusaamatusi ning eeldatakse, et suuremad ning kvaliteetsemad kinnisvarabürood võiksid pakkuda teenust samuti odavamalt. See omakorda aga viiks teenuste kvaliteedi alla, sellisel juhul ei saa klientidele pakkuda eksklusiivsemat ja professionaalsemat lähenemist ning kokkuvõtteks jääb soovitud tulemus müüjatel saavutamata.

Kinnisvaramüüjad ja ostjad on muutumas üha teadlikumaks ning nõudlikumaks nii kinnisvarateenuse kui kinnisvara esitluse osas. Klientide jaoks on alati olnud oluline, et maaklerid tunneksid väga põhjalikult seadusandlust, mis on seotud kinnisvaratehingutega, mistõttu koolitame Skanton Kinnisvaras pidevalt enda meeskonnaliikmeid ja oleme seadnud eesmärgiks kõikidel meie maakleritel läbida kutseeksam. Seeläbi on meil olnud kergem turule siseneda, pakkudes kõrgklassi nõudmistele vastavat teenust tavaklientidele keskmisest soodsama hinnaga.

Turule tulekul on kaasa aidanud lisaks tugeva kaubamärgi loomine ja maakleritele väga hea töökeskkonna loomine ning konkurentsivõimeline tasustamissüsteem. Täna võime kindlalt väita, et meie meeskonnas töötavad oma ala professionaalid ning oleme parima vaatega kinnisvarabüroo Tallinnas. Suurepärane töökeskkond innustab maaklerit oma tööd armastama ja panustama ettevõtte arengusse.

Meie eesmärk olla nähtav ja kättesaadav kliendile, rõhudes oma töös pigem kvaliteedile kui kvantiteedile ning see ei ole jäänud märkamatuks ka meie klientidele ja koostööpartneritele.

Aasta jooksul on kasvanud välja koostöö kõigi suuremate pankade, notaribüroode, rohkete kinnisvaraomanike ja ehitusettevõtjatega. Lühikese aja jooksul on Skanton Kinnisvara lisatud suuremate pankade koostööpartnerite nimistusse, kust leiab vaid suurimate kinnisvarabüroode nimesid. Head koostööpartnerid aitavad Skanton Kinnisvaral pakkuda klientidele tervikteenust.

Olles täna saavutanud tugeva positsiooni teiste tuntud kinnisvarabüroode kõrval, on meie visiooniks veelgi jõulisemalt kanda kinnitada Eesti kinnisvaraturul. Lähiajal oleme planeerinud kaasata enda meeskonnaga liituma uusi kvalifitseeritud kinnisvaramaaklereid, luua eraldi äripindade osakond, kes tegeleks äripindade ostu-müügi-üüri organiseerimisega ning investeeringutega, ja tugevdada Skanton Kinnisvara Tartu büroo meeskonda. Tulevikku vaadates ei ole ka hindamisteenuste osakonna loomine kauge unistus.

Toetudes ettevõtte põhiväärtustele ning tõekspidamistele kasvame sammhaaval ning see loob eelduse ettevõtte püsimiseks ja kasvamiseks pikas perspektiivis.

Lars Teas
Tegevjuht / Kutseline maakler (KKM 120606)
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika