Kinnisvara24: Korterite pakkumis- ja tehinguhindade vahel haigutab kuristik

Kinnisvara24Kinnisvara24 korterite hinnastatistika näitab, et vahe tehinguhindade ja pakkumishindade vahel on endiselt väga suur. Teises kvartalis vahe veidi vähenes, kukkudes 31.4% pealt märtsis 28.9% peale juunis.

Eelmisel kuul teatas Maa-amet, et kinnisvara hinnaindeks, mis tugineb tehinguhindadel püstitas uue rekordi, kasvades kvartaalses võrdluses 1.7 protsenti ja aastaga koguni 19 protsenti. Kinnisvara24 võrdles eluruumide tehinguhindade kasvu pakkumishindadega. Selgus, et kui Eestis tervikuna 2. kvartalis korterite tehinguhinnad kasvasid 2%, siis korterite pakkumishinnad langesid 1.6%.

180808 Korterite pakkumis- ja tehinguhindade vahel haigutab kuristikKorterite tehingu- ja pakkumishindade erinevus 06.2018. Allikas: Maa-amet, Kinnisvara24.ee.

“Kinnisvaraturg on aktiivne, nii tehingute arv kui keskmised hinnad on pikka aega järjest kasvanud. On üsna loomulik, et sellisel turul ei ole kinnisvara müüjal kohe kuulutuse avaldamisel mõttekas panna oma varale keskmise suurusega hinnasilti. Õige hinnaotsuse tegemiseks on mõistlik lasta enne kuulutuse avaldamist oma korter professionaalsel hindajal ära hinnata ning võimalusel konsulteerida ka maakleriga sobiva pakkumishinna määramisel. Liiga kõrge pakkumishind tähendab osade huviliste kohest välistamist, liiga madal hind aga jätab vähem ruumi kauplemiseks” kommenteeris Kinnisvara24.ee tegevjuht, Paavo Heil.

“Korteri ostja jaoks tähendab pakkumis- ja tehinguhinna erinevus sisuliselt kauplemisruumi piire. Igal pool kindlasti kolmandikku hinnast maha ei saa. Suurem on kauplemisvõimalus tavaliselt vähem likviidsete, keskustest kaugemal asuvate ja ka järelturu korterite puhul. Tallinna ja Harjumaa korterite esmased pakkumishinnad on praegu keskmiselt 20% kõrgemad kui tehinguhinnad. Uute korterite pakkumis- ja tehinguhindade vahed on aga veelgi väiksemad”, lisas Heil.

Kinnisvara24 pakkumishindade analüüs põhineb juunis ja märtsis 2018 avaldatud 3566 uue korteri müügi kuulutuse esmase avaldamise hetkel kehtinud pakkumishindadel.

Kinnisvara24.ee on Eesti kõige mugavam ja informatiivsem kinnisvaraportaal Eestis. Portaalis on avaldatud ligi 19000 kinnisvarakuulutust, s.h üle 10000 korteri ja maja kuulutuse. Kuulutuse avaldamine portaalis on selle suve lõpuni kõigile tasuta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

41 − 34 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC