Kinnisvaraportaalid KV.EE ja City24.ee avasid Ukraina sõjapõgenikele üürikodude keskkonna

suurimad kinnisvaraportaalid KV.ee ja City24.ee ühendasid jõud ja avaldasid koostöös sõjapõgenikele üürikodude pakkumise ja leidmise keskkonna. Mõlemas portaalis saab nüüd tasuta sisestada üürikodude kuulutusi, mis on mõeldud Ukraina sõja eest põgenevatele inimestele.

Pakkumisi ei avaldata portaalides teiste üürikorterite vaates, vaid suunatakse otse abivajajateni läbi erinevate organisatsioonide ja toetusgruppide.

Mõlemas portaalis on aprilli alguse seisuga ligi 800 üüripakkumist ainuüksi Tallinnas. Pakkumisi lisandub palju, aga on siiski suurem. Kui mitte arvestada pandeemia aega, siis üürikorteri leidmine on alati keeruline olnud ­– tänases situatsioonis aga veelgi keerulisem. Sõjapõgenikuna omakorda üürikodu leida on raske.

Eestis on senini enamus üürikortereid eraisikute käes, kelle jaoks ei ole üürimine igapäevane äri. Korteri omanikul on alati hirm, kas tema vara säilib, kas lemmikloom närib mööblit, laps kraabib seina või kas üüri- ja kommunaalkulud saavad üürniku poolt makstud. See on arusaadav, et inimesel on soov leida maksejõuline ja kindel üürnik.

Esmase põgenike nõudluse peaks aitama lahendada ja selleks võib olla ka üürikorterite rahaline toetusmeede või lisagarantii üürileandjale. Mitmed ettevõtted, kes on sõjapõgenikke palganud, on tasunud nende eest esimese sissemakse.

Taolised algatused leevendavad nii sõjapõgenike koduvajadust kui ka kodu omanike hirme potentsiaalsete kulude ees. Ja loodetavasti saavad sõja eest pakku tulnud pered juba lähitulevikus oma kodudesse naasta. Ankeet täidetav siin https://www.kv.ee/?act=simple.offer

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC