Korteriturul toimuv on ootuspärane – puhver hindade korrektsiooniks olemas

Kinnisvaratehinguid iseloomustav statistika on alati palju tähelepanu pälvinud. On perioode kus ollakse mures hindade liiga kiire kasvu pärast ja vastupidi. Paljud on arutlenud, kas viimastel perioodidel toimuvast võib kõneleda kui „uuest mullist“ ja kas aprillikuised numbrid kõnelevad juba „mulli lõhkemisest“.

Arenduseks vajalike sisendite hinnad ei ole viimasel kahel aastal oluliselt muutunud mistõttu uusarenduste korterite kasvanud hindade keskkonnas ei ole mõningane langus mingi katastroof. Kinnisvaraarendajal on ruumi hindu langetada ja pangad saavad vajadusel aktsepteerida pikemat müügiperioodi. Näeme, et puhver korrektsiooniks on olemas ja täna turul toimuv oli selgelt etteaimatav. Minu hinnangul on pigem tegemist turu korrastumisega.

Koduostjate teadlikkus on viimase kahe aastaga oluliselt kasvanud ja järgmise kahe aasta jooksul kasvab see kindlasti veelgi kiiremini. Koduostjad mõistavad, et tegemist ei ole emotsiooniostu vaid pikaajalise investeeringuga. Viimastel aastatel on kodu ostmisel eelistatud pigem omavahenditest suuremat sissemakset ning sageli ei võeta kasutusele maksimaalset laenusummat, mida pank on valmis pakkuma.

Finantseering on jätkuvalt kättesaadav arendajatele, kellel piisav referentside list, ja kes teavad, mida teevad. Selge on see, et hea toode müüb nii langeval kui tõusval turul ning nõudlus Tallinna korteriturul püsib jätkuvalt kõrgel.Swedbank

Ero Viik, Swedbanki kinnisvara ja ehituse osakonna juhataja

Allikas: Swedbank.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

82 + = 92

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!