Kümnendiga on enim kallinenud kinnisvara Põhja-Tallinnas

1Partneri poolt läbiviidud analüüsi kohaselt on Tallinna linnaosadest kahetoalise korteri hinnad Põhja-Tallinnas kasvanud kümne aastaga 193 protsenti.

Maa- ja statistikaameti andmebaasidel põhineva analüüsi põhjal tõusis Põhja-Tallinnas kahetoalise korteri keskmine tehinguhind kümnendiga 294-lt 862-le eurole ruutmeetri kohta.

1Partner juhatuse esimehe Martin Vahteri sõnul on Eesti kümne aastaga tundmatuseni muutunud. “2001. aastal tehti kordades vähem tehinguid, pangalaenu julgesid võtta vähesed ja intressid olid võrreldavad praeguste tarbimislaenudega,” ütles Vahter ja lisas, et ka linnaosade populaarsusreitingud on muutunud.

Martin Vahteri sõnul on investeeringuna võttes kümne aastaga kasvanud enim Põhja-Tallinna inimeste vara. “Kui enne oli Põhja-Tallinn mainelt üks kõik, siis tänaseks on näiteks Kalamajast saanud trendikas noorteasum. Palju maju on korrastatud, infrastruktuur ja turvalisus on muutunud palju paremaks,” kommenteeris Vahter suurt hinnatõusu.

Martin Vahteri hinnangul on Koplil on kindlasti väga suur tulevikupotentsiaal, kuid edasine areng sõltub liinidele arendaja leidmisest. “Koplisse võiks praegu kaaluda investeeringuna ka terve maja ostmist, mis võiks tulevikus olla hea arendusprojekt,” ütles Vahter.

Martin Vahteri sõnul on järgmist kümnendit silmas pidades hea investeering ka kesklinna kinnisvara, mis on praegu lähinaabrite sama piirkonna hinnaproportsioone arvestades suhteliselt odav. “Kindla üüritootluse tagamiseks tasub jälgida odavaid kortereid ülikoolide läheduses,” ütles Vahter ja lisas, et pikaajalise investeeringuna on väiksem väärtus näiteks vanadel magalamajadel.

Analüüsi kohaselt järgneb kahetoaliste korterite hinnatõusult Koplile Kristiine linnaosa, kus hinnad on 2001. aastast tõusnud 137,5 protsenti 415-lt 985-le eurole ruutmeetri kohta. Märkimisväärselt kasvasid hinnad ka kesklinnas – 134% 985-le eurole ning Lasnamäel ja Nõmmel ligi 130 protsenti vastavalt 345-lt 795-le ning 399-lt 917-le eurole ruutmeetri eest.

Mustamäe korterite tehinguhind on kümne aastaga kerkinud 94 protsenti 793-ni ning Haaberstis 39 protsenti 916-le eurole ruutmeetri eest.

Kümne aastaga on korteriturule sisenenud praktiliselt nullist Pirita. Kui 2001. aastal oli linnaosas 217 korteriomandit, siis 2010. aastal tehti piirkonnas ainuüksi tehinguid kaks korda rohkem.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC