KV.EE Indeks: elamispindade kallinemine on igavalt rahulik

Kinnisvaraportaal KV.EEEesti elamispindade pakkumishindade indikaator KV.EE Indeks näitab 104,3 punkti taset. Aastatagusest ajast on 1,7% kõrgemal. Poole aastaga on indeks kerkinud 2,1%. Tegemist on mõõdukalt aeglase kinnisvara kallinemisega, mis jääb alla sissetulekute kasvule.

KV.EE Indeksi tõusu taga on üldine mõõdukas kinnisvara kallinemine. Viimast omakorda toetab tugev ehk kõrge tööhõive ja madal tööpuudus. Oma abi pakuvad mõistlikud laenutingimused eelkõige läbi mõistliku eluasemelaenude intressimäära.

KV.EE Indeksi kasvu teeb aeglaseks asjaolu, et aktiveerunud on elamispindade turg Tallinnast-Tartust-Pärnust väljaspool asuvates ehk odavamate elamispindade hindadega piirkondades. Nende pakkumiste portaali lisandumine tõmbab pakkumiste koguarvu keskmist hinnataset allapoole.

Kokkuvõttes võime tõdeda, et elamispindade turg on arenemas rahulikult. See tähendab, et hindade liikumised portaalis KV.EE on mõõdukalt positiivsed. Äkilisteks hinnahüpeteks üles- või allapoole põhjused puuduvad. Selline igavavõitu on olnud elamispindade turg viimased aasta-paar. Prognoosime monotoonsuse jätkumist järgnevaks 2020. aastaks.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

22 + = 31

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine