KV.EE Indeks: Elamispindade pakkumiste hinnad jätkavad kiiret kasvu

Elamispindade pakkumishindu peegeldav KV.EE Indeks näitab jaanuari keskpaigas 139 punkti taset. Aastaga on elamispindade pakkumishinnad portaalis KV.EE kasvanud 21%. Elamispindade müügipakkumiste hinnakasv on mõnevõrra kiirenenud.

Hinnatõusu peamine mootor on pakkumiste defitsiit. Pakkumiste defitsiit tuleb osalt sellest, et kinnisvaraarendajad ei suuda uut pakkumist piisavalt kiiresti turule tuua. Peamine elamispindade müügipakkumiste puudujääk tuleneb suurest nõudlusest.

Elamispindade nõudlus on enneolematult kõrgel. Laenutingimused on soodsad, st pangad laenu annavad ja intressimäärad on madalaimast madalamad. Inflatsioonihirm paneb jõukad inimesed investeerima kinnisvarasse. Samuti kannustab jätkub kinnisvara hinnatõusu ootus pigem tegema ostutehingut kohe ja seda mitte edasi lükkama.

Sellises täiuslikus tormis, kus pakkumist napib, kuid ostjaid on küllaga, ei ole kinnisvaramüüjatel keeruline hindu samm-sammult ülespoole kruvida. Seda on ka jõuliselt tehtud.

KV.EE objektide arvu indeks on aga kaks nädalat järjest kasvanud. Kasv on marginaalne, kuid siiski märk sellest, et portaali KV.EE on pakkumisi pisut rohkem juurde tulnud, kui müüdud objektide kuulutusi on maha võetud. Hetkel on veel raske öelda, kas tegemist on trendi muutusega, kus elamispindade müügipakkumine portaalis KV.EE hakkab kasvama, mis võiks kiire hinnatõusu hoo maha võtta. Aga eks aeg annab arutust.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal