KV.EE kinnisvara-podcast: Euribor liigub enne langust veel ülespoole

KV.EE kinnisvara-podcast’i 54. saates on külas Swedbank Eesti peaökonomist Tõnu Mertsina, kes räägib makromajanduse olukorrast ja selle mõjust kinnisvaraturule. Erilise vaatluse all on hinnatõus ehk inflatsioon ning sellest tulenevad arengud intressimäärade ja euribori osas. Saadet juhib ja küsimusi esitab kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Saate avame tagasivaatega 2022. aastale. Arutame, mis oli 2022. a olulist, mis mõjutab tänast majanduskeskkonda ja selle läbi kinnisvaraturul ning elamispindade turul toimuvat.

Seejärel jõuame käesolevasse 2023. aastasse ning Tõnu Mertsina avab mõtteid, milliseid arenguid võiks hinnatõusu ja sellest tuleneva keskpanga intressimäärad enesega kaasa tuua. Tõnu Mertsina annab üsna konkreetse nägemuse euribori kui kinnisvaralaenude baasintressimäära edasiste võimalike liikumiste osas.

KV.EE kinnisvara-podcast’i viimases osas räägime kitsamalt kohalikust Eesti majandusest. Tõnu Mertsina paneb paika, milline on intressimäära tõusu mõju tehingute arvule ja millised saavad olema elamispindade kättesaadavuse trendid lähemate aastate jooksul. Saate lõpetuseks annab külaline tavapärase soovituse kinnisvaraturu osalistele, millel tasuks silm peal hoida, et muutuvate oludega edukalt toime tulla.

Vaata saadet videona

Kuula saadet

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 54. osas räägib Swedbank Eesti peaökonomist Tõnu Mertsina makromajanduse arengutest, tarbijahindade tõusust ja intressimäärast ning muudest kinnisvaraturgu mõjutavate tegurite arengutest. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile klienditugi@kv.ee.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?