Lasnamäele Pae pargi serva rajatakse spordihoone

www.tallinn.ee linnaossa Sikupilli asumisse Paepargi tn 11 kinnisasjale pallimängude keskuse rajamisest huvitunud SOE OÜ esitas tähtajaks lõpliku pakkumise.

„Tallinna linna omandis olevale Paepargi tn 11 kinnisasjale kinnise pallimängude keskuse ehitamiseks seatakse läbirääkimistega pakkumise korras hoonestusõigus,“ ütles abilinnapea . „Ainsana algse pakkumise esitanud SOE OÜ tunnistati nõuetele vastavaks ning esitas läbirääkimiste järel tähtajaks, st. eilseks lõpliku pakkumise.“

Lõplikku pakkumust asub hindama kuueliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad erinevate ametite ja valitsuse esindajad ning abilinnapea Eha Võrk. Pakkumuses hinnatakse nii eskiisi, hoonestusõiguse tasu kui ka äriplaani.

„Läbirääkimistega pakkumise tulemused kinnitatakse linnavalitsuse istungil eeldatavasti oktoobri lõpus ning pakkumise võitnud hoonestajaga sõlmitakse aasta lõpuks,“ lisas Võrk. „Hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks on rajada tühermaa likvideerimisega kesklinna lähedale loodud väärtuslikule rekreatsioonialale lisandväärtust loov tänapäeva nõuetele ja vajadustele vastav spordihoone. Vajadus pallimängude sisehalli järele on aastast aastasse kasvanud nii harrastajate kui profisportlaste seas ning olemasolevad sisehallid üha suurenevat nõudlust ei kata.“

võimaldab püstitada Paepargi tn 11 kinnisasjale 4000 m² ehitusaluse pindalaga, mitmete spordisaalidega . Paepargi tn 11 kinnisasja pindala on 7144 m2 ning maakasutuse sihtotstarve ühiskondlike ehitiste .

Hoonestaja peab lõpetama ehitustööd ja vormistama ehitise ja seda teenindavate rajatiste kasutusload hiljemalt nelja aasta jooksul alates hoonestusõiguse kandmisest kinnistusraamatusse. Ühtlasi kohustub hoonestaja ehitama keskust teenindavad rajatised, sh sõiduteed, kõnniteed ja parklad koos tänavavalgustusega ning liikluskorraldusvahenditega, tehnovõrgud ja -rajatised.

Lisaks kohustub hoonestaja projekteerima ja ehitama Paepargi tänav T2 kinnistule tänavarajatised, mis tagavad hoonestusõigusega kinnisasjale juurdepääsu avalikult kasutatavalt teelt. Hoonestusõigus seatakse 50 aastaks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC