Merko Tartu ehitatud B-energiaklassi maja seab uue standardi

Merko arendatavas Pärna allee elamurajoonis valmisid kõrge B-klassi energiamärgisega kortermajad, millega kõik huvilised saavad tutvuda kliendipäeval 1. veebruaril kell 11-15. Tartu vallas on B-klass seni vaid ühel hoonel, ent Merko Tartu lubab selle edaspidi muuta uute korteriarenduste puhul standardiks.

“Pärna alleel valminud kortermajade puhul pidasime oluliseks tõsta hoonete energiasäästlikkust ning selleks parendasime ventilatsioonisüsteeme ning kasutasime kvaliteetseid soojapidavaid avatäiteid,” sõnas Merko projektidirektor Juhan Varik. “Peame ka järgnevate arenduste korral eesmärgiks vähemalt B-energiaklassi. Vähemaga me arendajana enam leppida ei taha ning loodetavasti ei lepi ka kinnisvara soetajad.”

Hoonete energiamärgise dokument näitab energiatõhususe taset, kus on näha kütmisele, valgustusele, vee soojendamisele ja muuks kuluv energia. Mida madalama energiaklassiga on hoone, seda suuremad on igakuised kommunaalkulud ning ka edaspidised investeeringud.

Merko soovitab koduostjatel viia end energiaklassi teemaga kurssi ning hea võimalus selleks on Tehnilise Järelvalve Ameti möödunud aasta lõpus alustatud kampaania “Vahel on märgil vahe”. Ameti ehitus- ja elektriosakonna juhataja Ahto Tuulingu sõnul on teavituskampaania eesmärgiks tõsta inimeste teadlikkust hoonete energiamärgise olulisusest ja kasuteguritest.

“Lisaks pidasime oluliseks teavitada inimesi sellest, et tasu eest võõrandamise või kasutusse andmise kuulutus peab kohustusliku teabena sisaldama energiamärgise andmetest vähemalt energiatõhususarvu või kaalutud energia erikasutust ja sellele vastavat klassi”, sõnas Tuuling. “Samuti peab hoone üürileandja või võimaldama hoone tasulisel võõrandamisel või kasutusse andmisel lepingu sõlmimisest huvitatud isikul energiamärgisega tutvuda.”

Tuulingu sõnul on energiamärgis ning sellel kajastuv energiatõhususarvu klass muutumas üha suuremaks müügiargumendiks, mistõttu on nii arendajate kui ka projekteerijate huvi saavutada optimaalselt parim energiaklass. Energiamärgis on kohustuslik kõikidele hoonetele, mis on projekteeritud alates 2009. aastast. Uute hoonete korral väljastab energiamärgise projekteerija, enne kehtestatud tähtaega ehitatud hoonete puhul saab energiamärgise energiaauditi läbimisel, mille viivad läbi vastavad spetsialistid. Hoonele või selle osale väljastatud energiamärgis kehtib 10 aastat. Hoonete energiamärgise andmed on avalikud ning neid saab vaadata riiklikust ehitisregistrist www.ehr.ee

Pärna allee kortermajad (www.parnaallee.ee) asuvad vallas Vahi alevikus, 5-minutilise autosõidu kaugusel Tartu kesklinnast. Arhitekt Janno Põldme projekteeritud kolme- ja kahekorruselised elamud on huvitavalt liigendatud vormide ja mahuga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

1 + 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest