Narva-Jõesuu kinnisvaraturg on passiivne

Käesoleva aasta jooksul on Narva-Jõesuu linnas -ameti andmeil tehtud 38 korteriomanditehingut koguväärtusega 25 miljonit krooni. Narva-Jõesuu korteritehingute keskmiseks ruutmeetrihinnaks on 9289 krooni, mis jääb napilt alla Eesti keskmisele korteriomanditehingute hinnatasemele.

Tähelepanu väärib, et kolmandik tehingutest ehk 13 tehingut on tehtud pindalalt suurte korteriomanditega, mille pindala on vahemikus 70 kuni 250m². Enamasti moodustavad suurema osa korteritehingutest tehingud väiksema pinnaga 2- ja 3-toaliste korteritega.

Hoonestamata maaga on Narva-Jõesuus tehtud samas suurusjärgus tehinguid, mis korteriomanditegagi – maatehinguid on piirkonnas käesoleval aastal tehtud 37. Neist valdava enamuse ehk 32 moodustavad tehingud elamumaaga.

Keskmiseks Narva-Jõesuus omanikku vahetanud elamumaa maatüki suuruseks oli 3300 m². Elamumaa keskmine ruutmeetrihind on olnud 126 krooni. Kõrgeima maksumusega elamumaatehingu puhul oli tehingu väärtuseks Narva-Jõesuus 3,315 miljon it krooni.

Ülejäänud maatehingud on tehtud maatulundusmaaga, segamaaga, tootmismaaga ja muu maaga.

Hoonestatud tehingute puhul on käesoleval aastal Narva-Jõesuus tehtud kõigest 4 tehingut elamumaaga ehk elamutega. Tehingute väikese arvu tõttu ei ole nende kohta võimalik avaldada detailsemat hinnainfot. Muude hoonetega, sh ärihoonetega ei ole Narva-Jõesuus käesoleval aastal tehinguid tehtud.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et Narva-Jõesuu kinnisvaraturg on üsnagi passiivne. See on ka mõistetav, sest tegemist on linnaga, kus elab kõigest 2700 inimest.

Narva-Jõesuu korteriomanditehingute arv ja keskmine hind

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

18 + = 25

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest