Numai: „Üüri, et osta“ teenus nüüd ka Eestis

Leedust Eestisse laienev Numai pakub võimalust valida omale kodu ning seal esialgu üüri makstes ja pangalaenu jaoks sissemaksuosa kogudes kohe sees elama hakata. Juba aasta möödudes saab inimene kodu välja osta ja üürilepingu lisatasuta üles öelda.

Numai juhatuse esimees Aurimas Čiagus kinnitas, et Eesti on laienemiseks hea valik: „Meie hinnangul on „Üüri, et osta“ teenus siin üha aktuaalsem tänu kiiresti kasvavatele kinnisvarahindadele ja rangetele laenutingimustele. Teekond koduomanikuks saamisel võib olla pikk ja kohati komplitseeritud. Tallinna elanikkond on kasvutrendis ning näeme seda suurepärase kohana kinnisvarasse investeerimisel.“

Numai Eesti tegevjuhi Erve Lettermo sõnul sõlmitakse üürileping tähtajatult ja üüri hinnas lepitakse kokku viieks aastaks. „Kliendiga kokkuleppel aitame tal kodu sisustada ja vajadusel ka remontida. Kodu müüme üürikliendile sama hinnaga, millega me selle eluaseme esialgselt soetasime, vajadusel remontisime ja sisustasime. See annab inimesele pidevalt muutuvate kinnisvarahindade taustal võimaluse oma majanduslikku seisu selgelt hinnata ja planeerida. Kui omafinantseeringu soovitud määr on koos, saab klient pangast laenu võtta ja kodu meilt välja osta,“ selgitas Lettermo.

Esialgu aitab Numai soetada kodu Tallinnas ja Harjumaal. Klient valib endale korteri või kõigi turul olevate müüdavate eluasemete hulgast, mis vastavad Numai nõuetele. Numai hindab kliendi valitud eluaseme väärtust, ehituse- ja viimistluse kvaliteeti, usaldusväärsust ning dokumentatsiooni korrasolekut. Kui tingimused mõlemale poolele sobivad, ostab Numai eluaseme ja allkirjastab kliendiga üürilepingu ning võlaõigusliku ostu-müügilepingu. Kui eluruum ei ole sisustatud, aitab Numai selle sisustamisel vastavalt kliendi soovidele. Kui kliendil on koos ning kodulaenu finantseerija leitud, saab ta kodu endale osta.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal