Perton: Selgus Kotzebue Park kinnisvara arendusprojekti võidutöö

Perton EhitusJaanuari alguses kogunenud Kotzebue Park kinnisvara arendusprojekti žürii, mis koosnes Tallinna Linnavalitsuse, Eesti Arhitektide Liidu, arendaja ja kogukonna esindajatest, valis võitjaks Arhitektuuribüroo Peil OÜ võistlustöö. Võidutöö puhul toodi esile majade meeldiv ja kodune välimus, silmapaistev väliruum klaasist kogukonna majaga ning avaliku ja poolaavaliku alade hea suhe.

Arhitekt Ülo Peil lähtus töö teostamisel eesmärgist rajada mõnus ja linnalik elukeskkond Kalamaja südames, Kotzebue ja Valgevase tn vahel asuvas kvartalis. „Tegemist on Kalamaja majade kvartaliga, mis liidab naabruskonna ühtseks tervikuks, annab loogilised jalakäijate liikumisteed, keskse väljakuruumi eeldused ja loob autovaba ala, mis on sujuvalt ühendatud Vana-Kalamaja tänava, Kalma haljaku ja naaberkinnistutega. Võtmestruktuuriks on 3-korruseline Kalamaja-tüüpi maja, mille neljas korrus on erineva käsitlusega: tagasiasted, katuseterrassid, erinevad välisviimistlusmaterjalid. Elamugrupi asendiplaanis on keskne väljak-skväär, mida läbib põhjast lõunasse jalakäijate tänav,“ selgitab Peil.

Kotzebue Park arendaja Perton Ehitus esindaja Marko Bäärsi sõnul olid kõik esitatud tööd omamoodi huvitavad. „Meie jaoks teeb antud projekti eriliseks parkimise lahendamine tervikuna maa all – nii jääb kogu maapealne osa elanikele jalgsi ja jalgrattaga liikumiseks. Lisaks esinduslikule arhitektuurile ja tavapärastele mugavustele pöörame tähelepanu energiatõhususele ja korterite läbimõeldud siseplaneeringutele. Tähelepanuväärne on ka see, et kõigil korteritel saab olema oma rõdu või terrass. Tegemist on viimase (päris) Kalamaja suuremahulise kinnisvara arenduse projektiga – võtame väljakutset tõsiselt ja teeme piirkonda austusega suhtuvad kodud,“ kinnitab Bäärs.

Kotzebue Park asub sisekvartalis, Kalamaja Vanalinna poolses osas. Sinna on planeeritud 6 korterelamut, kokku 78 korteriga. Kinnistu piirneb Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Kalma haljaku ja Valgevase 9b kinnistutega. Kotzebue Park arendusprojekti pärliteks on 6 penthouse tüüpi korterit iga hoone katusekorrusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?