Põhja-Tallinnas on kõrgeim üüritootlus

IllustratsioonKinnisvara ostu-müügituru tehingutearvu languse ajal on järjest aktiivsemaks ja aktiivsemaks muutunud üüriturg. Üüritehinguid tehakse aktiivsemalt kui ealseki kunagi varem.

Madalale tasemele kukkunud korterite hinnatase on nii mõnegi investori pannud kaaluma ideed soetada korter ja siis see välja üürida.

Need küsimused panevad üürileandmise ärist huvitatud mõtlema üüriäri tulususe üle. Samuti kaaluma, kus piirkonnas on üürileandmine kasumlikum ja kus vähemkasumlik.

Järgnevalt on põgusalt analüüsitud Tallinna linnaosade elamispindade müügipakkumiste hinda ja üüri pakkumishinda portaali KV.EE andmete alusel.

Graafikul on toodud kaheteistkümne kuu üürihind jagatuna korteri müügihinnaga.

See annab tulemuseks tulususe, millest küll puhastulu leidmiseks peab reaalses elus peab veel maha lahutama üürileandmise, korteri sisustamise, kindlustamisega ja muuga seonduvad kulud.

Samas annab selline arvutuskäik siiski indikatsiooni ühe või teise piirkonna võimaliku korteri ostuhinna ja üürihinna suhtest ja selle liikumisest.
Illustratsioon
Ajast-aega on kõige madalama tootlusega vanalinna üürikorterid. Vanalinnas oli käesoleva aasta septembrikuiste andmete põhjal üürituluks 3% korteri ruutmeetrihinnast. Vanalinna tootlus on oluliselt madalam teistest Tallinna linnaosadest.

Kõrgeim tootlus on juba aastaid Põhja-Tallinnas küündides 5,5 protsendini. Kõrgemat tootlust pakuvad veel Kristiine ja Nõmme linnaosa korterid, kus tootlused on vastavalt 5,3 ja 5,0%

Madalamas tootluse otsas on vanalinna kõrval kesklinna, Haabersti ja Pirita linnaosad, kus tootlused on vastavalt 4,4, 4,5 ja 4,5%.

Märkimist väärib veel asjaolu, et käesoleva aasta jooksul on keskmine tootlus langenud eelmisest aastast madalamale tasemele. Järelikult on üürihinnad langenud enam, kui pakkumishinnad.

Ilmselgelt ei ole siiski üüritootlus ainus kriteerium, mida kasumit taotlev üürileandja jälgima peab. Enne kinnisvarabuumi lõppu on olnud üüriäri peamine tulutootja vara väärtuse tõus.

Korterite kiire hinnalangus ja suhteliselt madal üüri rahavooline tootlus on üüriäri viimastel aastatel kasumi asemel kahjumisse viinud.

Nüüd, kus hinnalanguse lõpp ei paista enam väga kaugel ning üürihinnad tunduvad stabiliseeruvat on aeg taas väljaüürimisele mõtlema hakata.

Üüritootlused Tallinna linnaosades

Üüritootlused Tallinna linnaosades

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC