Rikkaks üüriäris: Kas üürileandmiseks on sobilikum kesklinna või äärelinna korter

Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikasKäsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” autor ja Kinnisvarakool OÜ üürikoolituse lektor Tõnu Toompark annab nõu üüriäri teemadel.

Pidades silmas sama kvaliteediga kortereid on kesklinna äärelinna korterist ilmselgelt kallim. Kallim üürihind vähendab potentsiaalsete üürnike hulka.

Praktika näitab ka, et kesklinna üürilepingud on reeglina lühemaajalised, kui äärelinnas. See tähendab, et üürileandja peab kesklinna üürikorterisse üürniku otsimisega sagedamini tegelema. Kallim hind pigem pikendab väljaüürimiseks kuluvat aega ehk vakantsuseperioodi, mil kõrvalkulud peab üürniku asemel maksma omanik ise.

Äärelinna odavamate korterite puhul on suurem ja neid on võimalik lihtsamini ja kiiremini välja üürida. See tähendab üürileandja jaoks väiksemat vakantsust ja kõrvalkulu, mille üürileandja peab ise oma taskust kinni maksma.

Äärelinna uus konkureerib hinna poolest paljuski kesklinna pisut vanema korteriga. Seetõttu ei pruugi äärelinna uues majas asuv väga head tootlust pakkuda, sest inimesed eelistavad sama hinna puhul pigem kesklinna suunas liikuda.

Üldjuhul on kesklinna korterite üüritootlused madalamad, kui äärelinna korteritel. Samas on kesklinna korterite likviidus kõrgem, st üüriprojektist väljumisel on korterit hõlpsam müüa.

Välismaised kliendid eelistavad enamasti elada kesklinna, mitte äärelinna üürikorterites. Samas on välismaalastest kinnisvaraturu osaliste osakaal siiski suhteliselt tagasihoidlik. Kindlasti ei peaks eeldama, et välismaalasest on valmis maksma kohalikust kõrgemat üürihinda.

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“, mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere või tule Kinnisvarakool OÜ üürikoolitusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

7 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine