Statistika: 2021 III kvartalis alustati Eestis 582 elamu ja 2445 eluruumi ehitamisega

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel alustati 2021 III kvartalis Eestis 5825 ja neis paikneva 2445 eluruumi ehitamisega. Aasta varem 2020 III kvartalis alustatid 499 elamu ja 1692 eluruumi ehitamisega. Nii on käesoleva aasta eluruumide ehitamisega mahu kasv isegi 45%.

Eelmise aasta tagasihoidlikumat ehitusega alustamist mõjutas koroona ja sellest tulenev teadmatus. Osa ehituseplaane pandi ajutiselt seisma. See võiks olla üks põhjus, miks 2020. a alustati vähema ehitamisega.

Koroona süüks võib ajada ka tänavuse suure ehitusega alustamise. Koroona mõjude leevendamiseks “trükitud” raha on tekitanud inflatsiooni. Jõukad inimesed paigutavad raha inflatsiooni eest kinnisvarasse peitu. See on üles ajanud elamispindade nõudluse.

Suurema nõudluse tulemusena on korterelamutes asuvate eluruumide ehitamisega alustamine suurenenud aastatagusega võrreldes 65%. Tänavu 2021 III kvartalis alustati Eestis kokku 1777 korterelamus asuva eluruumi ehitamisega.

Kogu Eesti: Ehitamist alustatud, elamute arv, tk

Kogu Eesti: Ehitamist alustatud, eluruumide arv, tk

Kogu Eesti: Ehitamist alustatud, eluruumide pind, m²

Kogu Eesti & elamud kokku: eluruumide arv, tk (4kv keskmine)

 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus