Statistika: 2020 I kvartalis valminud eluruumide arv Eestis kasvas, Tallinnas vähenes

Tõnu ToomparkStatistikaameti andmetel sai 2020 I kvartalis kasutusloa ehk valmis Eestis kokku 675 elamut kokku 1874 eluruumiga. Aastataguse ajaga võrreldes näitas valminud eluruumide arv kasvu 27% ja eluruumide arv 8%. Eluruumide arvu märksa väiksem kasvunumber näitab, et valmimiste suurem rõhk oli ühepereelamutel.

Kui kogu Eesti eluruumide kasutuslubade näitajad kasvavad, siis Tallinnas on trend vastupidine. Tallinnas vähenes valminud eluruum aastatagusega võrreldes 6% ja eluruumide arv 9%.

Tallinna kogu Eestiga võrreldes vastassuunalise liikumise tagamaa on Tallinnas ja selle ümbruses juba varasemalt alanud aktiivne elamispindade arendamine. 2019. aastal oli nõudluse tsükli tipp mööda saanud ja arendajad vähendasid vähenevast nõudlusest tulenevalt pakkumist ja ehitamist.

Koroona-kriisi mõju Tallinna eluruumide valmimises me veel ei näe, sest 2020 I kvartalis valmisid elamud, mille ehitamist alustati valdavalt 3-5 kvartalit varem. Arvestades ehitusprotsessi pikkust ei näe me koroona-kriisi mõju eluruumide valmimises veel niipea. Siiski on eluruumide valmimine eelmisel aastal vähenenud nõudluse ja vähemate projektide tõttu vaikselt vähenemas.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC