Statistika: 2022. a valmis Eestis 6521 eluruumi

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmete alusel lubati 2022. a Eestis kasutusse ehk valmis 6521 eluruumi kogupindalaga 568 801 m² ja keskmise suurusega 87 m². Aasta varasemaga võrreldes vähenes valminud eluruumide arv 3% ja nende kogupindala 7%.

2022. a jätkas tavapärast proportsiooni, et 75-80% valmivatest eluruumidest olid kahe-,  kolme- ja neljatoalised eluruumid. Viie- ja enamatoalisi valminud eluruume oli 2022. a 985, mis moodustas valminud eluruumide koguarvust 15%. Ühetoalisi eluruume valmis 2022. a 297 ehk 5% valmivate eluruumide koguarvust. Nii väikeste kui viietoaliste ja suuremate eluruumide valmimise proportsioonid olid samuti üsna tavapärased.

Eluruumide valmimine on eelolevatel aastatel liikumas vähenemise suunas, sest viimaste aastate kriisid ja ebakindlus on vähendanud eluruumide ostunõudlust. Samuti on kriisidel olnud oluline negatiivne mõju arendajatepoolsele pakkumise loomisele. See tähendab, et eelolevatel aastatel tuleb elamispindade turule vähem uusi ja kvaliteetseid elamispindu.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine